Вступ до університетських студій
Освітня програма: Політична психологія
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОНД.01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПР3. Здійснювати пошук інформації з різних джерел, у т.ч. з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, для вирішення професійних завдань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати загальні положення з історії світової та української освіти.
Вміти подати систематизований огляд наукових джерел; використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технології.
Володіти елементарними навичками пошуку, обробки та аналізу інформації з різних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна має особливе значення для полегшення процесу успішної адаптації студентів-першокурсників до навчального середовища, ознайомлення з історією та традиціями Київського національного університету імені Тараса Шевченка; закладає підґрунтя для успішного навчання відповідно до навчального плану підготовки фахівців, сприяє формуванню системної уяви студентів про провідні тенденції розвитку університетських студій в Україні та світі. Курс висвітлює специфіку університетської освіти загалом, та в КНУ імені Тараса Шевченка зокрема; знайомить студентів з можливостями та перспективами; готує їх до активної участі у навчальному процесі.
Рекомендована та необхідна література
Автомонов П.П. Дидактика вищої школи. Київ, ВПЦ «Київський цніверситет», 2016. 367 с.
Губерський Л.В. та ін. Ідея університету: сучасний дискурс: монографія / за заг. ред. Губерського Л.В., Філіпенка А.С. Київ, ВПЦ «Київський цніверситет», 2014. 564 с.
Заболотна І. Побут студентів та викладачів Київського Державного Університету в повоєнні роки. Соціальна історія: Науковий збірник. Вип. IX. Київ, “ПП“КП” УкрСІЧ”, 2013. С. 33-37.
Коваленко А.Б. Стратегіальний підхід в дослідженні процесу розуміння. Актуальні проблеми соц., псих., пед.. Зб. наук. праць. Київ, Логос, 2014. №2 (23). С. 111-119.
Мельник О.А. Становлення університетської психології в Імператорському Київському університеті св. Володимира у перші половині ХІХ ст. (спроба реконструкції предметної області дослідження) Актуальні проблеми соціології, психології, педагогіки. Зб. наук. праць. Київ, 2014. С. 174-181.
Історія Київського університету: монографія: у 2 т. Київ, ВПЦ «Київський університет», 2019.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді (участь в обговоренні та дискусіях, доповнення), аналітична доповідь, творча самостійна робота.
Форма підсумкового контролю – залік. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру (максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100) і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів.
Студенти, які впродовж семестру набрали сумарно меншу кількість балів ніж 60 балів, але більшу ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів, складають залік. Залік проводиться у вигляді усного опитування за тематикою курсу та презентації робочого проекту, які оцінюються у 20 балів.
Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються.
Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт.
Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100.
0-59 – не зраховано, 60-100 – залік.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни