Основи екології

Освітня програма: Політична психологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Основи екології
Код дисципліни
ОНД.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПР16. Знати, розуміти та дотримуватися етичних принципів професійної діяльності психолога.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати - основні принципи організації та функціонування біосистем. 2. Вміти - здійснювати аналіз та інтерпретацію результатів, досліджень. 3. Володіти елементарними навичками роботи з довідковою літературою та представленням інформації.
Зміст навчальної дисципліни
1. Мета дисципліни - ознайомити студентів з основними фундаментальними положеннями теоретичної екології, принципами функціонування екологічних систем, особливостями взаємозв'язків біосфери і техносфери; з глобальними і регіональними екологічними проблемами, з проблемами ресурсно-еколого-економічного спрямування, а також забезпечити відповідні сучасним вимогам знання студентів про загальні закономірності виникнення та розвитку небезпек, надзвичайних ситуацій, в першу чергу техногенного характеру, їх властивості, можливий вплив на життя і здоров'я людини.
Рекомендована та необхідна література
Гандзюра В.Л. Екологія: навчальний посібник. Видання 3-є. перероблене і доповнене К.: ГОВ «Сталь», 2012. 345 с. Бобильов Ю.П.. Бригаднренко В.В., Булахов В. та ін Екологія .Харків: Фоліо, 2016. 670 с. Сандуляк Л.Е, Тошжпниий Л.7Е, Масікевич ЮТ. Екологія людини: навчальний посібник. Чернівці: Зелена Буковина, 2005. 240 с. Основи стійкого розвитку: навчальний посібник / за заг. ред. Л.Г. Мельника. Суми: ВТД "Університетська книга'1. 2005. 654 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова контрольна робота: -100/60 балів Підсумкове оцінювання проводиться у формі заліку. Підсумкова контрольна робота відбувається у формі тестових завдань. Студент отримує залік («зараховано») лише за умови успішного написання підсумкової контрольної роботи (отримання не менше 60 балів за роботу, тобто 60 % вірних відповідей). Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 100 балів по 100 бальній шкалі. Форма проведення - письмова. Вид завдань - тестові питання. Мінімальний пороговий рівень оцінки, за якої залік вважається складеним, не може бути меншим за 60 балів. Умови допуску до заліку - Студент отримує залік («зараховано») лише за умови успішного написання підсумкової контрольної роботи (отримання: не менше 60 балів, тобто 60 % вірних відповідей). Залік не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни