Методика викладання психології у закладах вищої освіти
Освітня програма: Психологія дитинства та сім’ї з основами психотерапії
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Методика викладання психології у закладах вищої освіти
Код дисципліни
ОК.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 1. Здійснювати пошук, опрацювання та аналіз професійно важливих знань із різних джерел, в т. ч. з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. ПР2. Вміти організовувати та проводити психологічне дослідження із застосуванням валідних та надійних методів. ПР3. Узагальнювати емпіричні дані та формулювати аргументовані теоретичні висновки, робити психологічний прогноз щодо розвитку особистості, сім’ї, освітньої системи. ПР5. Розробляти та реалізовувати програми психологічних інтервенцій (консультування, психологічна корекція, психотерапія, тренінг), проводити їх в індивідуальній та груповій роботі, оцінювати якість. ПР 6. Розробляти просвітницькі матеріали та освітні програми, впроваджувати їх, отримувати зворотній зв’язок, оцінювати якість. ПР7. Доступно і аргументовано представляти результати досліджень у писемній та усній формах, брати участь у фахових дискусіях.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: теоретичні основи психології особистості, вікової та педагогічної психології, психології спілкування та педагогіки і дидактики;
2. Вміти', аналізувати інформацію та створювати проекти навчальних занять і просвітницьких заходів у сфері психології та використовувати знання дидактики та педагогіки і психології вищої школи;
3. Володіти базовими навичками постановки та вирішення практичних задач, ораторського мистецтва, додатковими навичками креативного мислення, лідерства, цілепокладання, тайм-менеджменту, організації групової роботи тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна розрахована на забезпечення студентів знаннями технологій організації та проведення занять з психології у вищій школі, методів викладання психології, формування професійних компетентностей психолога-викладача. До змісту дисципліни включено поняття «методика», «викладання психології», «навчальні технології», «методи навчання», «навчальний план та робоча програма»; викладання як різновид сучасної психолого-педагогічної практики; дидактичні та методичні особливості викладання психології у закладах вищої освіти; технології навчання психології.
Рекомендована та необхідна література
1. Булгакова Н. Б., Рахманов В. О. Методика викладання у вищій школі : навчальний посібник. Київ : НАУ, 2012. 204 с.
2. Власова О. І. Методика викладання психології: Підручник. Київ : Геопринт, 2011. 340 с.
3. Герасимова В. С. Методика преподавания психологии. Курс лекций. Москва: Ось-89, 2009. 144 с.
4. Гуляс І. А. Методика викладання психології : навчальний посібник Київ : Вид-во Людмила, 2018. 403 с.
5. Методика викладання психології у вищій школі : навчальний посібник / Ю. Ю. Бойко-Бузиль, С. Л. Горбенко та ін. Київ : Атіка, 2012. 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді (виступ на практичному занятті, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення): 24/14 балів
2. Аналітична доповідь: 24/14 балів
3. Творча самостійна робота: 32/20 балів
4. Підсумкова контрольна робота: 20/12 балів
Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту.
Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом - 40 балів по 100 бальній шкалі.
Форма проведення - письмова. Види завдань -відкриті питання, творчі завдання. Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним, не може бути меншим за 24 бали.
Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Він допускається до іспиту за умови виконання 50% передбачених планом практичних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни