Цивільний процес України
Освітня програма: Педагогіка вищої школи
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Цивільний процес України
Код дисципліни
ДВВ.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
9 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати концептуальні засади дисципліни, понятійний апарат цивільного процесуального права, нормативний склад відносин цивільного процесуального права та їх характеристики, принципи цивільного процесуального права та їх застосування, правовий статус суб’єктів цивільних процесуальних правовідносин.
Вміти опрацьовувати нормативно-правові акти, які регулюють відносини в сфері цивільного судочинства, аналізувати і тлумачити відповідні норми.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вільно володіти письмовою та усною державною мовою, правильно вживаючи правничу термінологію; Грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції, належним чином їх обґрунтовувати та брати участь в аргументованій професійній дискусії при аналізі порядку розгляду і вирішення справ, які виникають з цивільних правовідносин в суді.
Брати участь в обговореннях дискусійних питань в галузі цивільного судочинства, пояснювати характер певних подій та процесів з розумінням професійного та суспільного контексту, доносити до респондента матеріал доступно і зрозуміло.
Зміст навчальної дисципліни
Теоретичні основи цивільного процесу. Принципи цивільного процесуального права. Цивільна юрисдикція та підсудність цивільних справ. Склад суду. Учасники цивільного процесу. Представництво в суді. Відводи. Судове доказування і докази. Процесуальні строки. Судові виклики та повідомлення. Судові витрати. Заходи процесуального примусу. Непозовні провадження в цивільному судочинстві. Позов. Право на позов. Забезпечення позову. Позовне провадження. Відкриття провадження у справі. Підготовче провадження. Розгляд справ у порядку спрощеного провадження. Заочний розгляд справ. Врегулювання спору за участю судді. Мирова угода. Відмова від позову. Судовий розгляд цивільної справи. Фіксування судового процесу. Зупинення і закриття провадження у справі. Залишення позову без розгляду. Судові рішення. Провадження цивільних справ з іноземним елементом. Процесуальні питання, пов’язані з виконанням судових рішень.
Рекомендована та необхідна література
1. Практикум з цивільного процесу України: навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів/ заг. ред. Н.В. Василина, Ю.Д. Притика. 2018. 332 с.
2. Ізарова І.О. Цивільний процес України: навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів/ І. Ізарова, Р. Ханик-Посполітак. Київ, 2018. 275 с.
3. Курс цивільного процесу: підручник/ В.В. Комаров, В.А. Бігун, В.В. Баранкова та інші. Харків, 2011. 1352 с.
4. Васильєв С.В. Цивільний процес: підручник. Київ, 2019. 506 с.
5. Васильєв С.В. Джерела цивільного процесуального права України: традиції й інновації: монографія. Харків, 2013. 432 с.
6. Цивільний процес України: підручник / за ред. В.О. Кучера. Львів: ЛьвДУВС, 2016. 768с.
7. Civil Procedural Code of Ukraine. Scientific and practical commentary./ed. by N.Yu. Golubeva. Kyiv: Yurinkom Inter, 2021.804p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Словесні: пояснення, обговорення, лекція, вирішення практичних казусів і кейсів судової практики
наочні: ілюстрація, демонстрація, самостійне спостереження
практичні: аналіз чинної судової практики , практичні завдання, вирішення задач.
Методи та критерії оцінювання
Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на формі семестрового контролю (іспиті, заліку) максимально 60 балів, до яких додаються бали, отримані студентом під час семінарських занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за підсумкову роботу не може бути меншою 36 балів. У випадку, коли студент на формі семестрового контролю (іспиті, заліку) набрав менше 36 балів, останні не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів, отриманих під час семестру), а у відомості в колонці «бали за іспит» ставиться «0», відповідно, в колонку «результуюча оцінка» переноситься лише кількість балів, отриманих під час семестру. Якщо протягом семестру сума балів, отримана студентом за результатами поточного контролю, становить більше 40 балів, фактично зараховуються лише 40 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни