Трудове право

Освітня програма: Педагогіка вищої школи

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Трудове право
Код дисципліни
ДВВ.06.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Знати спеціальні поняття, категорії та термінологію трудового права і трудового законодавства. Знати акти трудового законодавства України, які регулюють відповідні відносини, що складають предмет трудового права, а також міжнародно-правові акти у сфері праці. Вміти застосувати знання інститутів трудового права у правозастосовчій діяльності при моделюванні розвитку і вирішення правових ситуацій. Вміти грамотно і точно формулювати та висловлювати свої позиції, належним чином їх обґрунтовувати, брати участь в аргументованій професійній дискусії. Прийняти і обґрунтувати рішення щодо підготовки проектів правових актів (договорів, наказів, правил тощо). Брати участь у консультуванні з правових питань, зокрема, можливих способів захисту прав та інтересів клієнтів, відповідно до вимог професійної етики, належного дотримання норм щодо нерозголошення персональних даних та конфіденційної інформації.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні базові правові категорії як юридичні факти, правочини, договори, зобов’язання, теорію юридичної відповідальності, компетенцію державних органів тощо. Вміти оцінювати та визначати подібності й відмінності схожих юридичних категорій (наприклад, договорів) у різних галузях права, розуміти випадки й особливості застосування різних правових засобів у різноманітних життєвих ситуаціях. Володіти елементарними навичками з підготовки проектів основних правозастосовних актів, таких як договори, акти, розпорядження тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Предмет, метод і система трудового права. Ідеологічні основи трудового права. Джерела трудового права. Суб’єкти трудового права. Правовідносини у трудовому праві. Правове регулювання організації праці. Колективно-договірне регулювання праці. Державне регулювання праці та контроль дотримання трудового законодавства. Виробнича демократія та її основні інститути. Зайнятість і правове регулювання працевлаштування. Трудовий договір. Робочий час. Час відпочинку. Нормування праці. Оплата праці. Умови і охорона праці. Юридичні аспекти оцінки професійного рівня працівників та результатів їх трудової діяльності. Дисципліна праці. Правові основи управління працівниками. Примусові заходи трудового права, не пов’язані з юридичною відповідальністю. Дисциплінарна відповідальність працівників. Матеріальна відповідальність працівників. Матеріальна відповідальність роботодавця. Трудові спори (конфлікти).
Рекомендована та необхідна література
Кодекс законів про працю України // https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text Щербина В.І. Трудове право України: Підручник / В.І. Щербина, А.М. Соцький. – Чернівці: Технодрук, 2021. – 552 с. Щербина В.І. Трудове право України: Практикум: посібник / В.І. Щербина, А.М. Соцький. – Чернівці: Технодрук, 2021. – 88 с. Трудове право України та зарубіжних країн. Академічний курс: підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. – Харків: , 2017. – 1112 с. Правове регулювання організації праці: навчальний посібник / М.І. Іншин, А.М. Соцький, В.І. Щербина. – Харків: Диса плюс, 2013. – 448 с. Юридична відповідальність та інші примусові заходи у трудовому праві: навчальний посібник / М.І. Іншин, В.І. Щербина, І.М. Ваганова. – Х.: Золота миля, 2012. – 495 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на оволодіння студентами основними поняттями, категоріями та інститутами трудового права, вироблення у них уміння самостійно працювати з нормативно-правовими актами трудового законодавства, судовою практикою та застосуванням їх для вирішення конкретних юридичних ситуацій, що виникають у діяльності підприємств, установ, організацій та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю. Основними формами (та/або методами і технологіями) викладання і навчання на цій дисципліні є: лекції, практичні заняття, робота в юридичній клініці, самостійна робота студента.
Методи та критерії оцінювання
- семестрові форми оцінювання: 1. експрес опитування; 2. доповіді; 3. чотири модульні контрольні роботи; 4. проміжний контроль (підсумкова контрольна робота). Мінімальний бал, який має бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає 24 бали. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів. Передбачені форми семестрового оцінювання сумарно не можуть перевищувати 40 балів (20 балів за І семестр і 20 балів за ІІ семестр). - підсумкове оцінювання: письмовий іспит Максимальна підсумкова оцінка за цю дисципліну може становити 100 балів. Студент може отримати на іспиті максимально 60 балів до яких додаються бали отримані студентом під час практичних занять. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспитову роботу не може бути меншою 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни