Реалізація та захист авторських прав
Освітня програма: Педагогіка вищої школи
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Реалізація та захист авторських прав
Код дисципліни
ВБ.3.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Завдання вивчення дисципліни спрямовані на формування наступних компетентностей: здійснювати презентацію свого дослідження з питань реалізації та захисту авторського права, застосовуючи першоджерела та прийоми правової інтерпретації складних комплексних проблем, що постають з цього дослідження, аргументувати висновки; розробляти і викладати спеціальні дисципліни у закладах освіти, застосовувати сучасні освітні технології та методики.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни: 1. Знати особливості розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності щодо різних об’єктів авторського права. 2. Знати поняття та систему авторських прав. 3. Вміти на підставі аналізу законодавства у сфері права інтелектуальної власності визначити специфіку правового регулювання реалізації авторських прав.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Реалізація та захист авторських прав" є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітнього рівня "Бакалавр" за спеціальністю "Право", освітньої програми "Право" в Навчально-науковому інституті права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Основні складові дисципліни спрямовані на отримання студентами знань щодо засад правового регулювання відносин реалізації та захисту авторських прав; особливості реалізації прав на об'єкти авторського права і суміжних прав; формування їх вмінь правильно інтерпретувати зміст норм національного та міжнародного права з питань захисту авторського права; набуття, розпоряджання та захисту особистих немайнових та майнових авторських прав.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи інтелектуальної власності : навч. посіб. / О. П. Орлюк (кер. авт. кол.), А. О. Кодинець, Ю. В. Носік та ін. ; за ред. О. П. Орлюк. К. : Інтерсервіс, 2016. 382 с. 2. Вахонева Т. М. Авторське право і суміжні права в Україні : навч. посіб. К. : В-во "Дакор", 2019. 576 с. 3. Якубівський І. Є. Набуття, здійснення та захист майнових прав інтелектуальної власності в Україні : монографія. Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2018. 522 с. 4. Сорока Н. Є. Авторське право і суміжні права в інформаційному суспільстві: європейський досвід : монографія. Харків : Право, 2019. 332 с. 5. Право інтелектуальної власності : підручник / О. І. Харитонова та ін. ; за заг. ред. О. І. Харитонової. Київ : Юрінком Інтер, 2021. 540 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Вивчення дисципліни передбачає проведення лекційних та практичних занять; експрес-опитування/тестування/есе (реферат) з запропонованої тематики; модульну контрольну роботу; самостійну роботу студентів з підготовки до семінарських занять; залік.
Методи та критерії оцінювання
Видами поточного контролю можуть бути: експрес-опитування, доповідь, наукова робота, тестування (з набору суджень вибрати вірні), розв’язання казусу (задачі), модульна контрольна робота (підсумкова контрольна робота). При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання завдань самостійної роботи. Дисципліна викладається в одному семестрі. За 10 днів до початку сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Для студентів, які не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки проводиться заключна контрольна робота.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни