Соціальна політика в галузі соціальної роботи

Освітня програма: Соціальна робота бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Соціальна політика в галузі соціальної роботи
Код дисципліни
ОК.33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР 4., ПР 6., ПР 8., ПР 12. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми»
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: еволюцію поглядів на систему соціального захисту та соціальної допомоги; правове забезпечення реалізації напрямів соціальної політики в галузі соціального захисту в Україні; сучасні економічні принципи формування напрямів соціальної політики в галузі соціальної роботи; особливості становлення вітчизняної системи управління соціальною сферою; принципи формування соціальної політики в демократичному суспільстві. Вміти: користуватися набутими теоретичними знаннями та застосовувати їх у практичній роботі; залучати передовий закордонний досвід реформування сфери соціального захисту та соціальної допомоги; встановлювати доцільні стосунки з представниками державних та громадських організацій та інституції, що є суб’єктами соціальної політики, які зайняті в процесі формування напрямів соціальної політики в галузі соціальної роботи; виявляти і оцінювати актуальні проблеми соціальної політики на місцевому, регіональному та державному рівнях та сприяти їх вирішенню.
Зміст навчальної дисципліни
Метою дисципліни є формування у майбутніх соціальних працівників уявлення про зміст, завдання, принципи та механізми вироблення та впровадження напрямів соціальної політики в галузі соціальної роботи. представити теоретичні основи дослідження соціальної політики в соціальній галузі наукового пізнання. У курсі відстежується еволюція поглядів і підходів щодо принципів управління соціальною сферою; обговорюються концептуальні правові, економічні, управлінські, ідеологічні, світоглядні засади формування напрямів соціальної політики; формується уявлення про місце, роль і значення соціального захисту, соціальних послуг та соціальної допомоги як управлінської діяльності по забезпеченню умов реалізації прав і свобод громадян в суспільстві та його розвитку у сучасному світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Політологія: Кн. перша: Політика і суспільство. Кн. друга: Держава і політика / А. Колодій, Л. Климанська, Я. Костина, В. Харченко. 3-е вид., перероб. та доп. Київ, 2003. 664 с. 2. Макарова О.В. Соціальна політика в Україні: Монографія / О.В. Макарова ; Ін-т демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України. Київ, 2015. 244 с. 3. Семигіна Т. В. Порівняльна соціальна політика: Навчальний посібник. Київ, МАУП, 2005. 276 с. 4. Актуальні проблеми соціальної політики України: Навчальний посібник / За заг. ред. А.О. Ярошенко / Отрешко Н.Б., Литва Л.А., Пасічніченко С.В. та інш. Київ: Видавництво НПУ імені М.П.Драгоманова, 2013. 222 с. 5. Становлення ідеологічних засад соціальної політики в сфері соціального захисту населення в Україні: Підручник для вищих навчальних закладів / За заг. ред. А.О. Ярошенко / Л.А. Литва, Н.Б. Отрешко, С.В. Пасічніченко. Київ, 2013. 150 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, навчальне, творче репродуктивне завдання (презентація, есе, доповідь), колоквіум
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, практичні завдання, презентація, есе, доповіді, колоквіум Максимальна кількість балів за семестр 60 балів. Форма проведення екзамену письмова, Мінімальна кількість балів допуску до екзамену 36 балів. Кількість балів набраних за семестр оголошується попередньо.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни