Практикум з клінічної психології

Освітня програма: Психологія бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Практикум з клінічної психології
Код дисципліни
ДВС.3.12.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР1, ПР2, ПР9, ПР11, ПР21, ПР25. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні теоретично-методологічні проблеми які пов’язані з проблемами психічного та соматичного здоров’я; основні показники захворювання населення та причини цього; психологічні чинники які впливають на виникнення та протікання захворювання; психологію екстремальних і кризових станів; базові знання з реабілітації, психотерапії і психоконсультування; психодіагностичний інструментарій для використання у діагностиці різних психічних станів та розладів. Вміти в своїй практиці добре орієнтуватися в причинах, які призводять до різних патологічних станів у різних соціальних групах та вікових категоріях і про психологічну реабілітацію хворих. Вміти не тільки спостерігати за динамікою соматичного і психічного здоров’я населення, а і виявляти фактори, які визначають цю динаміку і сприяти розвитку позитивних впливів на здоров’я і усувати негативні. проводити психодіагностику та психопрофілактику серед здорових людей враховуючи їх індивідуально-психологічні особливості.
Зміст навчальної дисципліни
Здоров’я населення є одним з основних показників розвитку країни. Інтенсифікація життя, праці, дія багатьох безперервно змінюющихся несприятливих факторів навколишнього середовища приводять до перевтоми організму, порушенню здібності до адаптації та виникненню різних захворювань. Наслідком цього може бути не тільки виникнення змін на морфологічному або молекулярному рівнях, але і порушення у соціальному та психологічному функціонуванні - деформація особистості. Психологія соматичного здоров’я людини формується під впливом різних факторів ( соціального, психічного, матеріального та ін.). Для своєчасного розпізнавання та раціонального лікування соматичних і психосоматичних розладів потрібні спільні зусилля лікарів та психологів. Дисципліна направлена на підготовку фахівців-психологів для розв’язання цих питань та для формування у особистості підходу до здорового образу життя.
Рекомендована та необхідна література
Корольчук М.С. Психологічне забезпечення психічного та фізичного здоров’я. - К. 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання: оцінюються відповіді на поставлені темою актуальні запитання, участь у дискусіях, представлення презентацій та рефератів.Підсумкове оцінювання у формі заліку. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 100 балів по 100 бальній шкалі. Умови допуску до заліку. Студент допускається до заліку за умови виконання 50 % передбачених планом практичних робіт. Організація оцінювання: після кожної теми студенти готують презентації та реферати;
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни