Економічна психологія

Освітня програма: Психологія бак

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Економічна психологія
Код дисципліни
ДВС.3.13.04
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1.Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання;ПР2.Розуміти закономірності та особливості розвитку і функціонування психічних явищ в контексті професійних завдань; ПРЗ. Здійснювати пошук інформації з різних джерел, у т. ч. з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, для вирішення професійних завдань; ПР5.Обирати та застосовувати валідний і надійний психодіагностичний інструментарій (тести, опитувальники, проективні методики тощо) психологічного дослідження та технології психологічної допомоги; ПР6.Складати та реалізовувати програму психопрофілактичних та просвітницьких дій, заходів психологічної допомоги у формі лекцій, бесід, круглих столів, ігор, тренінгів, тощо, відповідно до вимог замовника; ПР8; ПР13; ПР 14. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати: базові категорії («особистість», «свідомість», «соціальне мислення», «економічні відносини», «власність»); онтогенетичні закономірності соціалізації особистості. 2.Вміти: диференціювати соціально-психологічні типи особистості, володіти навичками ділового спілкування; самостійно збирати, аналізувати та систематизувати інформацію у сфері професійної діяльності. 3.Володіти елементарними навичками: ділового мовлення та участі в дискусіях відповідно до норм культури ділового спілкування; аналізу соціально-психологічних якостей особистості.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни - забезпечити освоєння сучасних технологій психологічного супроводу ефективної економічної діяльності в умовах ринку на основі усвідомлення і врахування у професійній діяльності психолога психологічних закономірностей формування економічної культури у споживчій, інвестиційній, трудовій, підприємницькій, благодійницькій, податковій практиках на різних етапах економічної соціалізації. Дисципліна належить до переліку дисциплін вільного вибору і розроблена на основі міждисциплінарного підходу з опорою на економічну психологію, психологію особистості, соціальну психологію, поведінкову економіку, психологію розвитку. Істотна увага приділяється теоретико-методологічним та практичним основам розвитку економічної культури особистості, становлення її економічної свідомості в різних умовах господарської діяльності.
Рекомендована та необхідна література
Дембицька Н.М Психологія економічної соціалізації школярів. Київ : Видавець Позднишев. 2020. 386 с. Дембицька Н.М., Запека Я.Г. Економічна психологія. Київ : Компринт, 2020. 40 с. Ложкін Г. В., Спасєнников В. В. Економічна психологія. Київ : ВД «Професіонал», 2006. 400 с. Соціально-психологічні закономірності становлення економічної культури молоді: монографія / В.В. Москаленко, О.В. Лавренко, Н.М. Дембицька, І.К. Зубіашвілі [та ін.]; за ред. В.В.Москаленко. Київ : Педагогічна думка, 2015.405 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, робота в міні-групах
Методи та критерії оцінювання
Тестові завдання, усні відповіді, практичні завдання, тренінгових вправ,підсумкова контрольна робота. Рівень досягнення студентами запланованих результатів навчання визначається за результатами усних відповідей на семінарських заняттях, написання письмових модульних робіт, тестових завдань, завдань для самостійної роботи. Курс включає 2 модульні частини. Завершується дисципліна іспитом. Сумарно студент може отримати максимально 100 балів. Максимальна оцінка на іспиті - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни