Фізичні властивості низькорозмірних систем
Освітня програма: Фізика та астрономія
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Фізичні властивості низькорозмірних систем
Код дисципліни
ДВА. 02.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Третій
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
РН04. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з фізики (астрономії) та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми.
РН07. Глибоко розуміти загальні принципи та методи природничих наук, а також методологію наукових досліджень, уміти застосувати їх у власних дослідженнях у сфері фізики (астрономії) та у викладацькій практиці.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- знання методів класичної електродинаміки, оптики, квантової механіки, експериментальні та теоретичні методи спектроскопії кристалів та молекулярної спектроскопії;
- уміння кількісно аналізувати та інтерпретувати спектральну інформацію, отриманої зі спектрів поглинання, розсіяння та фотолюмінесценції, робити висновки про домінуючі фізичні механізми, що визначають оптичні спектри досліджуваних систем; використовувати теоретичні аналітичні методи та методи комп’ютерного моделювання для розрахунків електронних оптичних спектрів наноструктур.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна належить до переліку дисциплін вільного вибору аспіранта. Внаслідок їх унікальних фізичних властивостей нанорозмірні структури займають на сьогодні суттєву нішу як у фундаментальних дослідженнях, так і в ряді прикладних та технологічних застосувань. У курсі буде розглянуто фізичні принципи аналізу властивостей низькорозмірних систем та стан сучасних досліджень та застосувань наноструктур у електроніці, фотоніці, лазерній техніці.
Рекомендована та необхідна література
1. І.М. Дмитрук. Електронні процеси в наноструктурах. Київ ,2013, 144 стор.
2. І.М.Дмитрук, О.А.Єщенко СПЕКТРОСКОПІЯ КРИСТАЛІВ (конспект лекцій) Навчальний посібник для студентів фізичного факультету Київ – 2006. 147 с.
Додаткова:
1. В. В. Климов, «Наноплазмоника» // М., Физматлит, 2009, 480 ст.
2. Ландау, Лифшиц, “Квантовая механика. Нерелятивистская теория”.
3. T.P.Martin “Shells of atoms”, Physics Reports, 273, 1996, 199-241.
4. A.I.Ekimov, Al.L.Efros, A.A.Onushchenko, “Quantum size effect in semiconductor microcrystals”, Solid State Communications, 56 (1985), 921-924.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 120 год., у тому числі:
лекцій – 18 год.;
практичні заняття – 4 год.;
консультації – 2 год.;
самостійна робота - 96 год.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: опитування під час лекцій, контрольні роботи після основних розділів курсу, іспит. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та іспиту (40%).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни