Нанофізика напівпровідників

Освітня програма: Фізика наносистем

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Нанофізика напівпровідників
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати теорію напівпровідникових наноструктур, особливості розрахунку густини станів та концентрації носіїв заряду в низкорозмірному випадку, основні механізми переносу заряду в квантових ямах, дротах, точках та композитних матеріалах із напівпровідниковою складовою. Вміти застосовувати знання із основ функціонування та застосування низькорозмірних напівпровідників.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні питання фізики низькорозмірних напівпровідників, зокрема: математичне формулювання та фізичний зміст основних проявів квантово-розмірного ефекту у низькорозмірних напівпровідниках; основні сучасні уявлення фізики напівпровідникових гетероструктур, їх застосування у приладах і пристроях; Вміти застосовувати на практиці методи квантової механіки та фізики твердого тіла для опису властивостей низькорозмірних напівпровідників; логічно і послідовно формулювати основні закономірності визначення енергетичних станів у низькорозмірних напівпровідниках; самостійно працювати з науковою літературою в галузі фізики напівпровідникових наносистем.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Нанофізика напівпровідників» розглядаються як класичні, так і сучасні досягнення в області опису фізичних закономірностей та практичного використання напівпровідникових нанорозмірних систем. Метою вивчення дисципліни є засвоєння основних положень теорії напівпровідникових наносистем, зокрема, статистику носіїв заряду в таких системах, основних механізмів переносу заряду в них.
Рекомендована та необхідна література
1. Коротченков О. О., Надточій А.Б. Вступ до фізики низькорозмірних напівпровідникових систем. Дослідження теплових та термоелектричних властивостей тонких плівок. Вінниця, Видавництво ТОВ «Нілан-ЛТД», 2021 – 76 с 2. Коротченков О. О., Подолян А.О. Фізика низькорозмірних напівпровідників. Генерація та рекомбінація нерівноважних носіїв заряду. Фотоелектричний ефект. Вінниця, Видавництво ТОВ «Твори», 2018 – 4 друк. арк. 3. Коротченков О.О. Вступ до фізики низькорозмірних напівпровідникових систем. Властивості гетеропереходів, Київ: Бавок, 2011, 48 с. 4. Шпак А.П., Куницький Ю.А., Коротченков О.О., Смик С.Ю. Квантові низькорозмірні системи. Київ: Академперіодика, 2003. – 312 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції -30 годин, самостійна робота – 60 годин,, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Опитування в процесі лекції, перевірка рефератів та інших форм самостійної роботи. Модульні контрольні роботи. Залік. Дві модульні контрольні роботі: (24-36) бали. Самостійна робота: (12-24) балів. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олег Олександрович Коротченков
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет