Сучасні проблеми в фізиці наносистем

Освітня програма: Фізика наносистем

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Сучасні проблеми в фізиці наносистем
Код дисципліни
ВБ 2.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні фізичні та геометричні аспекти, що обумовлюють особливості наноструктурованих систем. Знати основні типи наноструктурованих матеріалів та систем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони та поняття з курсів загальної фізики, термодинаміки та статистичної фізики, елементи квантової механіки для освоєння та вільного орієнтування в основних проблемах фізики наносистем. Вміти застосовувати набуті раніше знання з курсів математичного аналізу, аналітичної геометрії, математичної фізики, загальної фізики, квантової механіки, термодинаміки та статистичної фізики для розв’язку практичних задач з курсу. Володіти елементарними навичками пошуку та опрацювання спеціалізованої літератури, розв’язку алгебраїчних і диференційних рівнянь, побудови та аналізу графічних залежностей.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу висвітлюються сучасні проблеми нанорозмірного стан та сучасний стан вивчення властивостей наноматеріалів. Розглядаються сучасні експериментальні результати та уявлення про кристалічну будову твердих наноматеріалів, особливості механічних, теплових, електронних, електричних, магнітних та оптичних властивостей твердих тіл, проводиться ознайомлення основними теоретичними моделями для опису властивостей при переході до «нанорозмірного» стану. Результатом навчання є оволодіння знаннями про структуру та фізичні властивості нанорозмірних твердих тіл. Методи викладання: лекції, самостійна робота. Методи оцінювання: модульні контрольні роботи, опитування в процесі лекції, іспит.
Рекомендована та необхідна література
1. Формування та дослідження наноструктурованих матеріалів для фотовольтаїки: монографія / [С. І. Павлик, Н. І. Строітєлєва, А. О. Ніконова та ін. ; під ред. Левінзона Д. І.] ; Запорізька державна інженерна академія. - Запоріжжя : ЗДІА, 2018. - 321 с. 2. Наноматеріали в хімії та фармації. Пилипчук Л.Л., Близнюк В.М.- Олді-Плюс, 2020, 168 с. 3. Ковтун Г.П., Веревкин А.А. Наноматериалы: технологии и материаловедение: Обзор. - Харьков: ННЦ ХФТИ, 2010. - 73 с. 4. В.В. Погосов, Ю.А. Куницький, А.В. Бабіч, А.В. Коротун, А.П. Шпак. Нанофізика і нанотехнології. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. – 380 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 30 годин Самостійна робота – 60 годин
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 за темами 1-9: РН 1.1 – 25 балів / 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 за темами 10-17: РН 1.2 – 25 балів / 15 балів 3. Опитування в процесі лекцій: РН 1.1, 1.2 – 10 балів / 6 балів Підсумкове оцінювання у формі іспиту. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Михайло Петрович Семенько
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізики металів
Фізичний факультет