Фізика нанокомпозитних матеріалів

Освітня програма: Фізика наносистем

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Фізика нанокомпозитних матеріалів
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні характеристики нанокомпозитних матеріалів, їхні зв’язки із структурою композиту та вмістом нанорозмірної складової. Вміти обрати тип матеріалу у відповідності до поставленої задачі, запропонувати його склад, структуру та можливі шляхи виготовлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивчення наступних курсів: «Молекулярна фізики і термодинаміка», «Електрика та магнетизм», «Фізика твердого тіла», «Наноструктурні керамічні матеріали».
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Фізика нанокомпозитних матеріалів» спрямована на розвиток знань студента в області фізики конденсованого стану в напрямку підходах до створення та дослідження гетерофазних матеріалів із істотним вмістом нанорозмірних об’єктів та впливу цих об’єктів на властивості матеріалу. Метою дисципліни є навчити студентів особливостям фізичних, фізико-хімічних та механічних характеристик наноструктурованих гетерофазних матеріалів на основі металів, керамік та полімерів, а також основним концепціям щодо їхнього виготовлення, дослідження та застосування. Фундаментальні закони, що вивчаються в межах даної дисципліни, тісно пов’язані із фізикою та хімією конденсованого стану. Вивчення курсу є необхідним для вільного користування науковою літературою в області матеріалознавства та досягнення рівня «Магістр фізики». Методи навчання: лекції. Методи оцінювання: модульні контрольні роботи та іспит.
Рекомендована та необхідна література
1. Моусі Сен. Нанокомпозитні матеріали, DOI: 10.5772/intechopen.93047. 2. Мішель Барсум. MAX-фази: Властивості оброблюваних потрійних карбідів та нітридів. John Wiley & Sons, Inc., 2013. – 436с. 3. Субраманіан та Трітт. Термоелектричні матеріали, властивості та застосування: огляд // MRS Bulletin, т. 31, March 2006. С. 188-230. 4. О.Б. Стародумова, О.В. Тархно, Д.Ю. Олійник, Я.М. Гончаренко, І.В. Шуба. Керамічні композиційні матеріали і вогнестійкі покриття на основі гібридних гелів. Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. – 104с. 5. Р. В. Вовк, Е. С. Геворкян, В. П. Нерубацький та ін. Нові керамічні композиційні матеріали інструментального призначення. Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2018. – 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції – 30 год. Самостійна робота – 60 год.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: (max/min) 1. Модульна контрольна робота 1 за темами 1-7: РН 1.1 – 20 балів / 12 балів 2. Опитування під час лекцій: РН 1.1 – 10 балів / 6 балів 3. Модульна контрольна робота 1 за темами 8-14: РН 1.1 – 20 балів / 12 балів 2. Опитування під час лекцій: РН 2.1 – 10 балів / 6 балів Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олексій Юрійович Попов
Кафедра фізики металів
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізики металів
Фізичний факультет