Науково-дослідна практика (без відриву від теор.навчання)
Освітня програма: Фізика високих енергій
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Науково-дослідна практика (без відриву від теор.навчання)
Код дисципліни
ВБ 3.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Обирати ефективні математичні методи та інформаційні технології та застосовувати їх для здійснення досліджень та інновацій в області фізики. Презентувати результати досліджень у формі доповідей на семінарах, конференціях тощо, здійснювати професійний письмовий опис наукового дослідження, враховуючи вимоги, мету та цільову аудиторію. Аналізувати та узагальнювати наукові результати з обраного напряму фізики, відслідковувати найновіші досягнення в цьому напрямі, взаємокорисно спілкуючись із колегами. Вміти визначати метод розрахунку, необхідний для розв’язку конкретної наукової проблеми в області фізики високих енергій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати нормативно-правові документи, які регламентують діяльність бази практики; правила техніки безпеки, порядок виконання завдань практики; підбирати, систематизувати, опрацьовувати і використовувати сучасну наукову літературу з фізики високих енергій.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст науково-дослідної практики полягає у залученні студентів до самостійної дослідної роботи, ознайомленні з методикою проведення науково-дослідної роботи на кафедрі, питаннями реалізації теоретичних та наукових розробок в сфері їх професійної діяльності. Мета практики полягає в формування у студентів теоретичних знань та вироблення практичних навичок щодо проведення наукових досліджень, використовуючи сучасні інформаційні носії, планування науково-дослідних робіт, організації науково-дослідної роботи тощо. Практика орієнтує на оволодіння традиційними та сучасними інноваційними методами проведення досліджень, до наукового пізнання на основі системного підходу.
Рекомендована та необхідна література
1. Освітньо-наукова програма «Фізика високих енергій» на здобуття освітнього ступеня магістр за спеціальністю 104 «Фізика та
астрономія» https://www.phys.univ.kiev.ua.
2. Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності: метод. вказівки щодо самост. та індивід.
роботи для аспірантів і студентів всіх спец. і форм навчання/уклад.: І.І. Кичко, В.Ф. Савченко. ЧНТУ, 2019. – 39 с.
3. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнтів/за ред. А.Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 352 с.
4. Вихрущ В.О., Козловський Ю.М. Методологія та методика наукового дослідження. Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020. 336 с.
5. Вегеш M. М. Основи наукових досліджень. Методичний посібник. ДВНЗ «Ужгородський національний університет», 2021. – 67 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика - 90 год.
Методи та критерії оцінювання
Формою підсумкового контролю успішності проходження науково-дослідної практики з фізики високих енергій є диференційований залік. Засобами діагностики успішності навчання є аналіз результатів науково-дослідної роботи. Захист звіту про проходження науково-дослідної практики з фізичного наноматеріалознавства здійснюється студентом прилюдно в усній формі. Оцінювання результатів практики здійснюється керівником практики за 100-бальною шкалою та затверджується на засіданні кафедри.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни