Моделювання проходження заряджених частинок крізь речовину

Освітня програма: Фізика високих енергій

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Моделювання проходження заряджених частинок крізь речовину
Код дисципліни
ОК4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати сучасні уявлення про експериментальні і теоретичні підходи, що застосовуються для моделювання процесів проходження і взаємодії ядерного випромінювання з речовиною детектуючих пристроїв. 2. Вміти логічно і послідовно формулювати основні поняття у фізиці високих енергій і самостійно опановувати та використовувати літературу з фізики високих енер
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
• Успішне опанування базових курсів фізики: «Фізика атомного ядра та елементарних частинок», «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика». • Вміти розв’язувати задачі з базових курсів фізики. • Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
оволодіти сучасними уявленнями про експериментальні і теоретичні підходи, що застосовуються для дослідження взаємодій елементарних частинок при високих енергіях, а саме:: • засвоєння основних фізичних законів, оволодіння методами і принципами як теоретичного розв’язку ядерно-фізичних задач, так і планування та виконання ядерно-фізичного експерименту для розвитку у студентів навичок постановки експерименту, спостереження ядерно-фізичних явищ та обробки результатів експерименту. • вільне орієнтування на якісному й кількісному рівні в основних ядерно-фізичних явищах, пов’язаних з проявами квантової будови речовини на рівні елементарних частинок • вироблення навички практичного використання засвоєних знань, методів і підходів у подальшому засвоєнні курсів зі спеціальності фізика атомного ядра.
Рекомендована та необхідна література
1. Аккерман А.Ф. Моделювання траєкторій заряджених частинок у речовині. 1991. - 200с. 2. Лейман К. Взаємодія випромінювання з твердим тілом та утворення елементарних дефектів. -1979. - 296 с. 3. Стародубцев С.В., Романов А.М. Проходження заряджених частинок через речовину. - 1962. 4. Готт Ю.В. Взаємодія частинок із речовиною у плазмових дослідженнях. 1978. - 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація; самостійна робота; консультації
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна " Моделювання проходження заряджених частинок крізь речовину " оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з 2-х модулів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 - бальною шкалою. семестрове оцінювання: 1Дві модульні контрольні роботи (максимум – 20х2=40 балів). 2.Опитування при проведенні лекційних занять(максимум – 10 балів). 3.Оцінювання домашніх самостійних завдань(максимум – 10 балів). - підсумкове оцінювання у формі екзамену(максимум –40 балів)
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни