Методи розрахунків ядерних реакторів

Освітня програма: Ядерна енергетика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Методи розрахунків ядерних реакторів
Код дисципліни
ОК21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
‒ Розуміти принципи роботи ядерних реакторів і атомних електростанцій. ‒ Дифузійний метод рішення рівняння ядерного реактора з відбивачем. ‒ Знати рівняння кінетики реактора і їх асимптотичне рішення ‒ Знати області застосування ядерних реакторів, особливості паливного циклу ядерної енергетики на реакторах різного типу і їхньої переваги перед іншими джерелами нейтронів і енергії ‒ Порядок розробки схеми фізичного розрахунку реактору ‒ Принципи гомогенізації розрахункової решітки ‒ Підготовка групових констант, розрахунок параметрів реактора на теплових нейтронах
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування основних курсів фізики: «Ядерно-фізичні аспекти термоядерних та ядерних реакторів», «Основи фізики реакторів», «Безпека ЯЕУ», «Обладнання реакторних установок». Вміти розв’язувати задачі з основних курсів фізики. Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Методи розрахунків ядерних реакторів» дозволить значно покращити професійну підготовку студентів кафедри ядерної фізики, що пов'язано з тим, що студенти будуть: знати основні методи розрахунків ядерних реакторів; вміти проводити аналітично і за допомогою розрахункових програм розрахунок простих реакторних задач на критичність.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи теорії та методи розрахунку ядерних енергетичних реакторів. Бартоломій Г.Г. та ін-1989. - 512 с. 2. Фізика ядерних реакторів. С.В.Широков, 1998. – 288 с. 3. Фізика ядерних реакторів: навчальний посібник / Павлович В.М.; НАН Украйни, ИПБ АЕС.- Чорнобиль, 2009.-224 с. 4. Основи теорії ядерних реакторів. Глесстон С., 1954 5. ВВЕР-1000: фізичні основи експлуатації, ядерне паливо, безпека / А.М.Афров, С.А.Андрушечко, В.Ф.Українцев та ін. - Х: Університетська книга, Логос, 2006.-488 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація; лабораторні роботи, самостійна робота; консультації
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 2, а у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 3 – 4. Обов’язковим для іспиту є виконання і захист лабораторних робіт, розробка питань проблемних тем (реферат), та позитивна оцінка за кожну з модульних контрольних робіт. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 30 балів для одержання іспиту/заліку обов’язково: у випадку отримання незадовільної контрольної модульної рейтингової оцінки студент повинен повторно пройти модульний контроль в установленому порядку. При повторному проходженні модульного контролю або його допуску до модульної контрольної роботи за клопотанням деканату максимальна величина контрольної модульної рейтингової оцінки зменшується на один бал у порівнянні з наведеною вище.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни