Спеціальний науковий семінар з фізики

Освітня програма: Квантові комп'ютери, обчислення та інформація

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Спеціальний науковий семінар з фізики
Код дисципліни
ВК4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Результатом навчання є знання основних аспектів оптичноїспектроскопії кристалів та періодичних наноструктур. Ознайомлення з основними характеристиками та експериментальними методами дослідження кристалів та періодичних наноструктур; розуміння теоретичних основ симетрійних методів розрахунку енергетичних спектрів електронних і коливальних збуджень та їх дисперсії в кристалах та періодичних наноструктурах. Знання методів аналізу та представлення результатів науково-дослідних робіт в усній (презентація) та письмовій формі (дипломна робота) та вміння створювати оптимальну структуру представлених результатів науково-дослідних робіт, використовуючи можливі технічні засоби презентацій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони фізики,сформульовані в курсі загальної фізики та основи квантової механіки. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, математичної фізики. Володіти елементарними навичками проведення та аналізу результатів експериментальних робіт.
Зміст навчальної дисципліни
У першій частині подано теоретичні та експериментальні методи, що використовуються при дослідженні спектрів коливальних та електронних збуджень в молекулах та кристалах і наноструктурах, методам теорії проективних представлень просторових і точкових груп симетрії, методам дослідження спін залежних електронних станів та методами дослідження коливальних і електронних станів в кристалах та наноструктурах В другій частині розглянуто методики представлення результатів науково-дослідних робіт студентів в письмовій та усній формі (презентація). Зокрема, методику реферативної частини роботи, особливості аналітичного опису фізичних властивостей систем, особливості обчислення фізичних величин та оцінювання похибки досліджень. Подані та обговорюються підходи до аналізу досліджуваних явищ та результатів експериментів, формулювання основних висновків та способи їх письмової презентації та усному виступі.
Рекомендована та необхідна література
1. Л.Д. Ландау, Є.М. Ліфшиц. Теоретична фізика в 10 томах. Том 3. Квантова механіка. Нерелятивістська теорія. М., Наука, гл. ред. фіз.-мат. літ., 1989 2. Г.Л. Бір, Г.Е. Пікус. Ефекти симетрії та деформації в напівпровідниках. М., Наука, гл. ред. фіз.-мат. літ., 1972. 3. В.O. Губанов, Л.Н. Овандер. Розвиток методу Бете для побудови двозначних представлень просторових груп і двозначних проективних представлень точкових груп. Укр.Фіз., 2015, Т.60, No.9, С.950‒959. 4. Г.Л. Сквайрс. Практична фізика. МакГроу – Хілл – Лондон, 1968.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари.
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Форми поточного контролю: оцінювання усних відповідей , письмових самостійних завдань. Студент може отримати максимально 10 балів за усні відповіді та по 15 балів за кожен з двох проміжних рефератів. Підсумковий контроль проводиться у формі заліку, під час якого студент може отримати максимально 60 балів.
Мова викладання
Українська