Поляриметрія хіральних систем

Освітня програма: Квантові комп'ютери, обчислення та інформація

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Поляриметрія хіральних систем
Код дисципліни
ОК21
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Усвідомлення важливості врахування хіральних властивостей речовини при плануванні експериментів та інтерпретаціі результатів. Оволодіння практичними навичками користування поляризаційними вимірювальними приладами, апаратурою та експериментальним устаткуванням. Опанування культурою запису отриманої інформації, уміння правильно представляти отримані результати у вигляді графіків, таблиць.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати: Розуміти основні положення та питання з теорії твердого тіла; спектроскопії багатоатомних молекул та кристалів; поляриметрії хіральних систем живої та неживої природи;електронних процесів в наноструктурах для фотоніки, фотонних кристалах, метаматеріалах та органічних середовищах. Студент повинен вміти: Використовувати фізичні та математичні моделі фізичних процесів; методи фізичних вимірювань та аналіз їх достовірності; тестувати реалізацію модельних гіпотез оптичними методами; проводити прикладні дослідження у молекулярній фармакології та фундаментальній медицині; самостійно аналізувати стан та перспективи розвитку сучасних досліджень у галузі оптики, фотоніки, нано- та біофотоніки. Розуміти науково і технічно значиму проблематику у галузі оптики, фотоніки, володіти різними формами її публічної презентації.
Зміст навчальної дисципліни
Хіральні середовища та гіротропія в живій та неживій природі. Оптична активність як особливий випадок подвійного заломлення. Просторова дисперсія першого порядку та оптична активність. Симетрія гіротропних середовищ. Штучна гіротропія та ефект Фарадея. Оптична активність на коливних переходах. Методи поляриметрії, їх апаратна реалізація. Методи вимірювання кругового дихроїзму, їх апаратна реалізація. Коректна постановка оптичного експерименту за наявності гіротропії середовища.
Рекомендована та необхідна література
1. В.А. Кизель. Оптическая активность и диссимметрия живых систем // УФН т.131, вып. 2. 1980, с. 209-238. 2. В.А. Кизель. Индуцирование гиротропии как новый метод исследований в физике конденсированных сред. // УФН т.147, вып. 3, 1985, с. 559-585. 3. О.В. Слободянюк. Ефекти просторової дисперсії в спектрах фононного комбінаційного розсіяння світла в гіротропних кристалах. // Вісник Київського університету, Серія: фіз.-мат. науки, №4, 2006. 4. Modern Techniques for Circular Dichroism and Synchrotron Radiation Circular Dichroism Spectroscopy. B.A. Wallace and R.W. Janes (Eds.) //IOS Press, 2009. 5. О.В. Слободянюк. Матеріали лекцій, методичні і додаткові матеріали для самостійного вивчення і самостійної роботи // Доступні за адресою ftp://ftp.univ.kiev.ua/.incoming/Chiral_2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з двох модулів. Форми оцінювання студентів: - семестрове оцінювання: 1. Модульні контрольні роботи - 20 балів. 2. Складання колоквіумів та захист самостійних робіт – 20 балів. Здобувач освіти не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше ніж 24 бали. - підсумкове оцінювання (у формі екзамену), максимальна кількість балів - 60.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Юрій Олександрович Мягченко
Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра експериментальної фізики
Фізичний факультет