Синергетика
Освітня програма: Медична фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Синергетика
Код дисципліни
ОК19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати:
1.Математичнi основи самоорганізації
2. Статичнi нестiйкостi
3. Автоколивальні процеси
4. Дисипативнi структури
5. Автохвилі
Володіти:
1. Дослідити бістабільність електричних пристроїв та хімічних реакцій
2. Дослідити автоколивання
3. Дослідити дисипативнi структури
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати фізику і математику на рівні, що відповідає кваліфікації „бакалавр фізики”, зокрема для оволодіння дисципліною необхідні знання з курсів «Математичний аналіз», «Диференціальні рівняння та чисельні методи», «Методи математичної фізики», „Термодинаміка і статистична фізика”.
2. Вміти застосовувати попередні знання з курсів математичного аналізу, математичної фізики, основ векторного та тензорного аналізу та диференціальних рівнянь для розв’язку алгебраїчних та диференціальних рівнянь та систем; користуватися сучасними комп’ютерними програмами для розв’язання задач.
3.Володіти елементарними навичками обчислення похідних, інтегралів, графічно будувати графіки функцій.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна навчальна дисципліна “Синергетика” є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньокваліфікаційного рівня “магістр фізики”. Програма курсу орієнтована на студентів, які вже знайомі з диференціальним і інтегральним численням та методами розв’язку диференціальних рівнянь. Навчальну дисципліну присвячено вивченню методів дослідження процесів у відкритих нерівноважних фізичних системах. В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: основні поняття, методи та рівняння, які використовуються для дослідження процесів у відкритих нерівноважних фізичних системах; вміти: побудувати математичну модель фізичних процесів у відкритих нерівноважних системах; застосувати відповідні математичні методи для дослідження процесів, описуваних вибраною математичною моделлю.
Рекомендована та необхідна література
1. Сугаков В.Й. Основи синергетики. - К., 2001.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції-30 год., самостійна робота студентів-60 год.
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: опитування в процесі занять, контрольні роботи після основних розділів курсу, захист написаних рефератів, залік. Підсумкова оцінка з освітнього компонента в цілому, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру (оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються) та оцінки, отриманої під час заліку. Формою проведення заліку є написання письмової роботи з подальшою усною співбесідою.Кількість балів, яка може бути отримати здобувачем освіти під час заліку, становить 20 балів за 100 бальною шкалою.Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни