Часові ряди в астрономії

Освітня програма: Астрофізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Часові ряди в астрономії
Код дисципліни
OK4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН03. Застосовувати сучасні теорії наукового менеджменту та ділового адміністрування для організації наукових і прикладних досліджень в області фізики та/або астрономії. РН05. Здійснювати феноменологічний та теоретичний опис досліджуваних фізичних та/або астрономічних явищ, об'єктів і процесів. РН08. Презентувати результати досліджень у формі доповідей на семінарах, конференціях тощо, здійснювати професійний письмовий опис наукового дослідження, враховуючи вимоги, мету та цільову аудиторію. РН12. Розробляти та застосовувати ефективні алгоритми та спеціалізоване програмне забезпечення для дослідження моделей фізичних та/або астрономічних об'єктів і процесів, обробки результатів експериментів та спостережень
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування базовими курсами математичного спрямування, а саме математичним аналізом, лінійною алгеброю, теорією диференціальних рівнянь, чисельними методами. Студенти також повинні попередньо прослухати курс інформаційних технологій з наголосом на одну з мов програмування – С++, Python, IDL, Matlab/Octave. Слухачі повинні вміти використовувати знання, набуті в курсі чисельних методів на практиці.
Зміст навчальної дисципліни
Курс „Часові ряди” призначений для висвітлення основних результатів прикладної статистики з наголосом на аналіз часових рядів. Розглядаються також деякі з сучасних методів, для чого потрібно підвести глибоку теоретичну базу та зробити історичний огляд розвитку прикладної статистики. Курс покликаний поглибити та розширити знання з прикладної статистики, отримати нові системні знання та навики використання методів для аналізу наукового експерименту, створити розуміння того, що оцінювання точності отриманих результатів має важливе значення для інтерпретації результатів наукового експерименту. Опанувати підходи, що застосовуються для статистичного аналізу складних процесів та їх опису з точки зору статистики
Рекомендована та необхідна література
Чолій В.Я. Чисельні методи, Київ: Видавництво КНУ, 2011. – 156 с. Єжов С.М. Методи обчислень. – Київ: ВПЦ “Київський університет”, 2001. – 140 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції і лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання: 1. Контрольні роботи: 2, кожна – 15 балів (оцінюються на основі аналізу практичних вправ для виконання на комп’ютері, які задаються додому). 2. Короткі самостійні завдання – 10 балів - підсумкове оцінювання (у формі екзамену/комплексного екзамену, диференційованого заліку): Екзамен – 60 балів - умови допуску до підсумкового заліку принаймні 10 балів протягом семестру, автоматичний залік якщо балів більше 60.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Асен Васильович Грицай
Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет