Основи нелінійної оптики

Освітня програма: Лазерна і оптоелектронна техніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Основи нелінійної оптики
Код дисципліни
ОК8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
- Вміти виконувати аналіз інженерних продуктів, процесів і систем за встановленими критеріями, обирати і застосовувати найбільш придатні аналітичні, розрахункові та експериментальні методи для проведення досліджень, інтерпретувати результати досліджень - Вміти формулювати та вирішувати завдання у галузі метрології, що пов’язані з процедурами спостереження об’єктів, вимірювання, контролю, діагностування і прогнозування з урахуванням важливості соціальних обмежень - Аналізувати та оцінювати вплив інформаційно- вимірювальної техніки та метрологічної діяльності нанавколишнє середовище та безпеку життєдіяльності людини - Знати і розуміти фізичні основи функціонування пристроїв та систем на основі лазерної техніки та нелінійної оптики.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи фізичної оптики, електродинаміки та квантової механіки. 2. Знати основи квантової електроніки та володіти навичками роботи з твердо тільними лазерами.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Основи нелінійної оптики” вивчає нелінійну взаємодію світла із середовищем, що лежить в основі нелінійно-оптичних методів перетворення та генерації когерентного випромінювання. Програма складається чотирьох розділів (тем): Тема 1. Нелінійна поляризація та взаємодія хвиль в нелінійному середовищі. Тема 2. Генерація оптичних гармонік та параметричні ефекти в квадратичних середовищах. Тема 3. Вимушене розсіяння світла. Тема 4. Нелінійні ефекти в кубічних нелінійних середовищах.
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1. Robert W Boyd. Nonlinear Optics. Academic Press, 2003, 594p. 2. М.У.Білий. Основи нелінійної оптики та її застосування. -К.,1999, 107с. 3. В.П.Ящук. Спеціальний практикум з нелінійної оптики. – К., 2005, 54с. Додаткова: 1. R.L. Sutherland, D.G.McLean, S. Kirkpatric. Handbook of Nonlinear Optics, second edition. New York, Basel. 2003, 963 p. 2. В.Є.Погорелов. Комбінаційне розсіяння світла. - К., 2004,135с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, лабораторні демонстрації, консультації. Методи оцінювання: модульні контрольні роботи, реферати та іспит. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок модульного контролю (40%) та іспиту (60%).
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (6 балів – 10 балів) і 2 реферати (3 — 5 балів кожний). 2. Модульна контрольна робота 2 (6 балів – 10 балів) і 2 реферати (3 — 5 балів кожний), всього мінімум 24 бали, максимум – 40 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту - від 36 до 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Василь Павлович Ящук
Кафедра оптики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет