Метрологічне забезпечення фотометричних вимірювань

Освітня програма: Лазерна і оптоелектронна техніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Метрологічне забезпечення фотометричних вимірювань
Код дисципліни
ОК11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Знати і розуміти сучасні методи наукових досліджень, організації та планування експерименту, комп’ютеризованих методів дослідження та опрацювання результатів вимірювань - Знати і розуміти основні поняття теорії вимірювань, застосовувати на практиці та при комп’ютерному моделюванні об’єктів та явищ - Вміти виконувати аналіз інженерних продуктів, процесів і систем за встановленими критеріями, обирати і застосовувати найбільш придатні аналітичні, розрахункові та експериментальні методи для проведення досліджень, інтерпретувати результати досліджень - Вміти формулювати та вирішувати завдання у галузі метрології, що пов’язані з процедурами спостереження об’єктів, вимірювання, контролю, діагностування і прогнозування з урахуванням важливості соціальних обмежень - Вміти розробляти нормативно-технічні документи та стандарти метрологічної спрямованості на інженерні продукти, процеси і системи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи оптичної спектрометрії, фотометрії, квантової фізики, базові положення математичного аналізу, диференційних рівнянь, лінійної алгебри, методів математичної фізики. Вміти обчислювати порогові та інтегральні параметри спектрів поглинання та випромінювання із урахуванням вагових функцій різного призначення, розраховувати коефіцієнти корисної дії та ефективності світлових та електричних параметрів при обробці експериментальних даних з одно- та різно-розмірним величинами. Мати навички практичної роботи з комп’ютерними програмами по обробці, аналізу та графічного представлення цифрових даних.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Метрологія, стандартизація та акредитація світлотехнічних випробувань» - покликана дати студентам знання з основ технічної метрології, роз’яснити принципи законодавчої метрології, а також стандартизації продукції та методів випробувань, які використовують акредитовані органи оцінки відповідності для забезпечення єдності вимірювань параметрів та якості визначення характеристик світлотехнічної продукції широкого кола застосування.
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1. Тарасова В.В., Малиновський А.С., Рибак М.Ф., Метрологія, стандартизація і сертифікація. Підручник /За заг. ред. В.В.Тарасової. – К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 264 с. 2. Бичківський Р.В., Метрологія, стандартизація, управління якістю і сертифікація/ Р.В. Бичківський, П.Г. Столярчук, П.Р. Гамула. – Львів: Видво Нац. ун-ту «Львівська політехніка», 2004. – 560 с. 3. Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій (ІSO/ІEC 17025:2005, ІDT) : ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 – [Чинний з 2007-07-01]. – К.: Держспоживстандарт, 2007. – 32 с. – (Національний стандарт України). Додаткова: 1. Д. Зоргач Д. Упровадження ДСТУ ISO/IEC 17025. Узагальнений аналіз. / Д. Зоргач, В. Новіков, А. Пазюк // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2010. – No 1. – С. 14-16
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, консультації. Методи оцінювання: домашні самостійні завдання, контроль знань шляхом поточного експрес-опитування. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (60%) та заліку (40%).
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. По результатах контрольної роботи, перевірки домашніх завдань та експрес- опитування; 2. По результатах експрес-опитування та контрольної роботи. Підсумкове оцінювання. Змістовна частина 1 - від 18 до 30 балів. Змістовна частина 2 - від 18 до 30 балів. Контрольна робота - від 24 до 40 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни