Оптика напівпровідників

Освітня програма: Оптотехніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Оптика напівпровідників
Код дисципліни
ВК 1.1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
- Знати і розуміти фізичні основи оптичних явищ та процесів: аналізувати, тлумачити, пояснювати і класифікувати оптичні явища, а також основні фізичні процеси, які відбуваються в них - Вміти представляти одержані наукові результати, брати участь у дискусіях стосовно змісту і результатів власного наукового дослідження - Розуміти зв’язок оптики, лазерної фізики та метрології з іншими природничими та інженерними науками, бути обізнаним з окремими основними поняттями прикладної фізики, матеріалознавства, інженерії, а також з окремими об’єктами (технологічними процесами) та природними явищами, що є предметом дослідження інших наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи квантової механіки, основні поняття радіоелектроніки, принципи теорії твердого тіла. 2. Вміти - вимірювати спектри люмінесценції та поглинання, електрофізичні параметри напівпровідникових структур, аналізувати роботу електронних схем. 3. Володіти елементарними навичками вибору компонент електронних схем прецизійних пристроїв і приладів оптотехніки.
Зміст навчальної дисципліни
“Фізика напівпровідників” включає вивчення розділів: визначальні фізичні ознаки напівпровідників, основи зонної теорії напівпровідників, статистика електронів і дірок у напівпровідниках, оптичні властивості напівпровідників та елементи кінетичної теорії явищ переносу.
Рекомендована та необхідна література
1. Сичікова Я.О. Системи управління якістю та стабілізація властивостей наноструктур, сформованих на поверхні напівпровідників / Я.О. Сичікова, – К.: Освіта України, 2018. – 380 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання і навчання: лекції та лабораторні, щотижневий контроль попереднього матеріалу шляхом відповідей на конкретну кількість питань, модульна контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: 5 балів 2. Модульна контрольна робота 2: 5 балів 3. Лабораторні роботи (6 робіт):– 5 балів за кожну Підсумкове оцінювання у формі заліку: - 60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Вікторович Кондратенко
Кафедра оптики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет