Українська та зарубіжна культура

Освітня програма: Оптотехніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Українська та зарубіжна культура
Код дисципліни
ОК 3.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
- Вміти враховувати соціальні, екологічні, етичні, економічні аспекти, вимоги охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під час формування технічних рішень. Вміти використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя - Вміти використовувати у виробничій і соціальній діяльності фундаментальні поняття і категорії державотворення для обґрунтування власних світоглядних позицій та політичних переконань з урахуванням соціально політичної історії України, правових засад та етичних норм.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти повинні знати головні етапи та основну специфіку вітчизняного і світового історико-культурного процесу та мати загальне уявлення про найвідоміші здобутки його вивчення в Україні й світі. Вміти віднаходити та тлумачити інформацію про культурні явища, процеси і події від епохи первісності до епохи постмодерну, застосовувати терміни, категорії наук про культуру в аналізі соціально-культурних явищ та процесів. Володіти елементарними навичками наукового дослідження і керування інформацією; критичних ставлення до та прогнозування політичних, економічних, культурно-мистецьких подій і явищ; використання іншомовних фахових джерел з історії та теорії культури.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни студент отримає базові знання про організаційне та науково-методичне забезпечення викладання історії української культури і культур народів світу від давнини до сучасності, про передумови появи, генезис, етапи та особливості розвитку і основні здобутки як вітчизняної, так і культур усіх континентів світу, головним чином Європи, Азії та Африки. Курс знайомить студентів як з академічними, зокрема класичними, так і новаторськими, у тому числі й альтернативними, тіпотезами і концепціями формування історії людства від цивілізацій Давнього Сходу і їх витоків до мультикультурного розмаїття сучасного глобалізованого світу. Визначаються предмет, мета, головні завдання, методи, провідні напрями і проблематика вивчення основних етапів історичного процесу на Землі.
Рекомендована та необхідна література
Основна: 1 Бичко А. К. та ін. Теорія та історія світової і вітчизняної культури: Курс лекцій / А.К. Бичко та ін. - К.: Либідь, 1992.- 393 с. 2. Вдовиченко Г. Розділ 6. Сучасна культурологія перед викликом глобальних проблем / Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. А. Є. Конверського. - Харків : Фоліо, 2013. 3. Культура і побут населення України: Навч. посібник / Наулко В. Ї. та ін. - К.: Либідь, 1993. - 288 с. 4. Культурологія: підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; - Харків : Фоліо, 2013. - 863 с. Додаткова: 1. Бауман 3. Глобалізація. Наслідки для людини і суспільства 1 Зигмунт Бауман. -Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська Академія», 2008. - 112 с. 2. || Грушевський М. С. Історія української літератури: В 6 т, 9 кн. / Михайло Грушевський. - К: Либідь, 1993 - 1996.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, самостійна робота, конспект, підсумкова контрольна,дослідження, есе, залік.
Методи та критерії оцінювання
Семестрова робота: конспект текстів (20 балів), дослідження (30 балів), есе (30 балів). Підсумкова атестація: залік (20 балів).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра української філософії та культури
Філософський факультет