Електроніка в астрономії
Освітня програма: Астрономія
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Електроніка в астрономії
Код дисципліни
ОК33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Отримання глибоких та систематичних знань з методів та приладів радіоелектроніки, що включає засвоєння знань про базові методи роботи з електронними компонентами та їх використання на практиці включно з розв’язком астрономічних завдань, а також про похибки експериментальних досліджень (конструювання), особливості методів опрацювання та інтерпретації даних спостережень, узагальнення отриманих результатів. Розвинення здатності до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел, в тому числі електронних ресурсів, та здатність студентів до абстрактного мислення, аналізу та синтезу матеріалу з різних дисциплін.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Викладення матеріалу базується на знаннях фізичних законів механіки, молекулярної фізики, електрики та елементи атомної фізики, основи математичної фізики. Мати базові знання з курсів загальної астрономії. Вміти застосовувати попередні знання з курсів вищої математики та фізики. Володіти основами диференціального та інтегрального числення. Володіти елементарними навичками обчислення похідних, інтегралів, дій та операціями з векторами, визначати та розкладувати функції в ряд та інтеграл Фур’є.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Електроніка в астрономії» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” ОПП „Астрономія”. Програма курсу орієнтована на студентів, які вже знайомі з основами вищої математики та розділами експериментальної фізики. Результати навчання полягають у отриманні базових знань про стан електроніки як напівтехнічної дисципліни.
Методи викладання: лекції, консультації, лабораторні роботи. Методи оцінювання: опитування в процесі занять, контрольні роботи після основних розділів курсу, залік, результат лабораторного практикуму.
Рекомендована та необхідна література
• А.Ф. Гуменюк. Електрика та магнетизм. К., "Четверта хвиля", 2008.
• Г.Ф. Бушок, Є.Ф. Венгер. Курс фізики. Книга 2. Електрика і магнетизм. К.: Вища школа, 2003.
• Решетник В.М., Чолій В.Я. Лабораторний практикум: електроніка в астрономії. К. 2024, 68с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції і лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
1. Контрольні роботи: 2, кожна – 15 балів
2. Короткі самостійні завдання – 10 балів
- підсумкове оцінювання залік – 60 балів
- умови допуску до заліку: принаймні 10 балів протягом семестру
Організація оцінювання: Контрольні роботи виконуються у середині (перший модуль) і наприкінці (другий модуль) семестру. Робота на лекціях і короткі самостійні завдання оцінюються по ходу семестру з підбиттям підсумків за перший і другий модулі. Обов’язковим для заліку є виконання не менше 7 лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир
Миколайович
Решетник
Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет
Фізичний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет