Загальна астрометрія

Освітня програма: Астрономія

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Загальна астрометрія
Код дисципліни
ВК1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
отримання глибоких та систематичних знань з методів та приладів досліджень методами загальної астрометрії, що включає засвоєння знань про сучасні методи астрометрії та їх використання на практиці (в т.ч. новітніх, таких як радіоінтерферометрія та лазерна локація), а також про похибки експериментальних досліджень (спостережень), особливості методів опрацювання та інтерпретації даних спостережень, узагальнення отриманих результатів. Розвинення здатності до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел, в тому числі електронних ресурсів, та здатність студентів до абстрактного мислення, аналізу та синтезу матеріалу з різних фізичних, математичних та комп’ютерних дисциплін.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні закони механіки, тригонометрії, алгебри та фізики в межах загальних курсів університету. Мати базові знання астрономії та астрофізики. Вміти застосовувати попередні знання в межах початкових курсів математики та фізики. Володіти елементарними навичками обчислення похідних, інтегралів, дій та операціями з векторами, графічно будувати графіки функцій, визначати та розкладати функції в ряди. Мати уявлення про ряд Фур’є.
Зміст навчальної дисципліни
исципліна «Загальна астрометрія» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” за спеціальністю „Фізика та астрономія”. Програма курсу орієнтована на студентів, які вже знайомі з основами вищої математики та фізики в розмірі початкивих загальних курсів. Результати навчання полягають у отриманні знань про сучасний стан загальної астрометрії що є базою для усіх подальших астрономічних курсів. Методи загальної астрометрії є базовими і специфічними для астрономії цілому. Відбувається перше знайомство студентів з методами побудови систем координат, відліку часу, редукційними обчисленнями в астрономії. Всі ці методики є необхідними для будь-якого планування астрономічних спостережень і потрібні будь кому з астрономів. Методи викладання: лекції, консультації. Методи оцінювання: опитування в процесі занять, контрольні роботи після основних розділів курсу, залік. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок (40%) та заліку (60%).
Рекомендована та необхідна література
Д.П. Дума Курс загальної астрометрії, К.: 2004
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання: 1. Контрольні роботи: 2, кожна – 15 балів 2. Короткі самостійні завдання – 10 балів - підсумкове оцінювання (у формі екзамену/комплексного екзамену, диференційованого заліку): Екзамен – 60 балів - умови допуску до підсумкового екзамену: принаймні 10 балів протягом семестру
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Андрій Олександрович Сімон
Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра астрономії та фізики космосу
Фізичний факультет