Семінар з підготовки до підсумкової атестації
Освітня програма: Фізика
Структурний підрозділ: Фізичний факультет
Назва дисципліни
Семінар з підготовки до підсумкової атестації
Код дисципліни
ВК11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1. Знати основні фізичні явища, закони і теорії класичної та сучасної фізики та їх практичне застосування в техниці. 2. Знати механізми основних фізичних явищ, процесів та їх фізичну інтерпритацію. 3. Знати фізичний зміст та одиниці вимірювання основних фізичних величин. 4. Можливі шляхи застосування основних фізичних явищ та методів дослідження в своїй професійній діяльності. 5. Знати суть і методи реалізації фізичного експерименту. 6. Характер похибок вимірювання і методи їх оцінок. 7. Уміти застосовувати набуті знання в галузі фізики для самостійного розв’язання практичних задач в майбутній професійній діяльності. 8. Надавати наукове тлумачення різним явищам природи, використовуючи поняття і закони фізики. 9. Проводити експеримент по дослідженню фізичних явищ, виконувати фізичні виміри та оцінювати їх похибки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати і вміти застосовувати методи математичного аналізу та лінійної алгебри в межах відповідних курсів, що читаються на фізичному факультеті. 2. Знати і вміти застосовувати закони рівноважної та нерівноважної термодинаміки. 3. Знати і вміти застосовувати методи класичної статистичної механіки рівноважних систем. 4. Знати і вміти застосовувати закони оптики в межах відповідних курсів, що читаються на фізичному факультеті. 5. Знати і вміти застосовувати закони ядерної фізики в межах відповідних курсів, що читаються на фізичному факультеті.
Зміст навчальної дисципліни
Фізика це наука, яка вивчає найбільш загальні закономірності явищ природи, властивостей і будови матерії, закони її руху. Поняття фізики та її закони лежать в основі всього природознавства. Фізика відноситься до точних наук та вивчає кількісні закономірності явищ. Фізика є наукою, що відіграє визначальну роль у формуванні загального світогляду сучасної освіченої людини. Саме це враховує програма курсу загальної фізики, що викладається на фізичному факультеті. Невід’ємними компонентами змісту загальної фізики є такі розділи: механіка, молекулярна фізика та термодинаміка, електрика і магнетизм, оптика, квантова , атомна та ядерна фізика. В рамках семінарів Підготовка до ДЕК розглядаються питання, винесені на Державний іспит з фізики. Метою вивчення дисципліни є узагальнення та поглиблення систематичних знань з усіх розділів фізики, що вивчались на протязі чотирьох років на фізичному факультеті.
Рекомендована та необхідна література
1.М.М.Касянчук, І.Р.Паздрій, І.З.Якименко Фізика /частина ІІ/ – Т.:, ФОП Шпак В.Б., 2017.
2. Дущенко В.П., Кучерук І.М. Загальна фізика. — К.:Вища школа, т. 1-3, 2013.
3. Г.Ф.Бушок, Г.Ф.Півень. Курс фізики. – К.: Вища школа, т. 1-2, 2015.
4. М.М.Касянчук, І.Р.Паздрій Фізика /частина І/ – Т.: ТНЕУ, ФОП Шпак В.Б., 2014.
5. Дубовик В.М., Сухов В.М. Лекції з молекулярної фізики та термодинаміки: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів Х. : ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2013. – Х.: ХНУ імені В.Н. Каразіна, 2013. – 96 с.
6. Shankar R. Fundamentals of Physics I: Mechanics, Relativity and Thermodynamics. – Yale University, 2019. – 523 p.
7. Shankar R. Fundamentals of Physics II: Electromagnetism, Optics and Quantum Mechanics. – Yale University, 2020. – 680 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Загальний обсяг 90 год., з них семінари – 30 год., самостійна робота - 60 год.
.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (8 балів-13 балів). Усна доповідь (8 бали-13 балів). 2. Модульна контрольна робота 2 (8 балів-13 балів). Усна доповідь (8 бали-13 балів). 3. Модульна контрольна робота 3 (8 балів-13 балів). Усна доповідь (8 бали-13 балів). - підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни