Феноменологічні моделі фізики високих енергій

Освітня програма: Фізика

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Феноменологічні моделі фізики високих енергій
Код дисципліни
ВКП 6
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
1.1 Знати загальні відомості про елементарні частинки та їхню взаємодію, застосування детектор-них пристроїв у фізиці високих енергій 2.1 Вміти логічно і послідовно формулювати основні поняття фізики високих енергій, самостійно опановувати та використовувати літературу з фізики високих енергій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування базових курсів фізики: «Фізика атомного ядра та елементарних частинок», «Механіка», «Молекулярна фізика», «Електрика», «Оптика». 2.Вміти розв’язувати задачі з базових курсів фізики. 3.Володіти елементарними навичками роботи на комп’ютері по пошуку інформації в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
Курс "Феноменологічні моделі фізики високих енергій" дозволить: • Засвоїти основні фізичні закони, оволодіти методами і принципами як теоретичного розв’язку ядерно-фізичних задач, так і планування та виконання ядерно-фізичного експерименту для розвитку у студентів навичок постановки експерименту, спостереження ядерно-фізичних явищ та обробки результатів експерименту. • Вільне орієнтування на якісному й кількісному рівні в основних ядерно-фізичних явищах, пов’язаних з проявами квантової будови речовини на рівні елементарних частинок. • Виробити навички практичного використання засвоєних знань, методів і підходів у подальшому засвоєнні курсів зі спеціальності фізика високих енергій. Професійна підготовка студентів кафедри ядерної фізики з підходами, що використовують феноменологічні моделі у фізиці високих енергій.
Рекомендована та необхідна література
1.Мухін К. Н. Експериментальна ядерна фізика. Т. ІІ. Фізика елементарних частинок. 1983. - 376 с. 2.Марков М. А. Гіперони та К-мезони. - 1958. - 343 с. 3.Новожилов Ю.В. Введення у теорію елементарних частинок. 1972,472 с. 4.Маршак Р., Судершан Е. Введення у фізику елементарних частинок. 1962, 236 с. 5.Булавін Л. А., Тартаковський В. К. Ядерна фізика. – К.: Знання, 2005. 6.Ішханов Б. С. Частки та атомні ядра. , 2007; http://nuclphys.sinp.msu.ru.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційна демонстрація, самостійна робота; консультації
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна "Феноменологічні моделі фізики високих енергій" оцінюється за модульно-рейтинговою системою. Вона складається з 2-х модулів. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 - бальною шкалою семестрове оцінювання: 1. Дві модульні контрольні роботи (максимум – 20х2=40 балів). 2.Опитування при проведенні лекційних занять (максимум – 10 балів). 3.Оцінювання домашніх самостійних завдань (максимум – 10 балів). - підсумкове оцінювання у формі заліку (максимум –40 балів)
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни