Виробнича практика

Освітня програма: Міжнародна економіка (бакалавр)

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Виробнича практика
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
10
Результати навчання
ПРН4. Розуміти принципи економічної науки, особливості функціонування економічних систем. ПРН6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності ПРН10. Проводити аналіз функціонування та розвитку суб’єктів господарювання, визначати функціональні сфери, розраховувати відповідні показники, які характеризують результативність їх діяльності. ПРН12. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та змістовно інтерпретувати отримані результати. ПРН14. Визначати та планувати можливості особистого професійного розвитку. ПРН15. Демонструвати базові навички креативного та критичного мислення у дослідженнях та професійному спілкуванні ПРН16. Вміти використовувати дані, надавати аргументацію, критично оцінювати логіку таформувати висновки з наукових та аналітичних текстів з економіки.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати зміст і принципи організації діяльності компаній різної форми власності, що займаються ЗЕД, транснаціональних компаній, банківських та інших фінансово-кредитних установ, торгівельних та логістичних структур; вміти виявляти ініціативу та самостійність дій у різних ситуаціях; критично оцінювати явища та процеси у сфері функціонування міжнародної економічної системи в цілому та на рівні господарювання суб’єктів міжнародних економічних відносин; робити відповідні висновки та приймати обґрунтовані управлінські рішення. 2. Володіти навичками публічних виступів
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика є невід’ємною складовою підготовки здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр» спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Міжнародна економіка». Виробнича практика спрямована на поглиблення та закріплення теоретичних знань, отриманих здобувачами освіти за час навчання; набуття і удосконалення практичних навичок і умінь; формування та розвиток у здобувачів освіти професійного вміння приймати самостійні рішення в умовах конкретної професійної ситуації; оволодіння сучасними методами, формами організації праці в галузі їх майбутньої спеціальності. Передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні відповідного обсягу практичних знань і умінь відповідно до профілю спеціальності. На практиці студент поглиблено вивчає виробничо-фінансову та маркетингову діяльність підприємства, здійснює пошук шляхів поліпшення фінансово- економічної роботи, розраховує їх економічний ефект, зазначає наявні, на його погляд, резерви, обґрунтовує пропозиції щодо їх реалізації для конкретного підприємства, комерційного банку, установи та організації.
Рекомендована та необхідна література
Міжнародні економічні відносини : підручник / А.А. Мазаракі та ін.; за заг. ред. А.А. Мазаракі, Т.М. Мельник; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. Київ : Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2017. 611 с. 2. Міжнародна економіка: Практикум : навч. посіб. / А.О.Старостіна, О.Л.Каніщенко, І.Я. Софіщенко та ін. / За заг. ред. А.О. Старостіної. Київ : НВП «Інтерсервіс», 2015. 416 с. 3. Міжнародна економіка: термінологічний словник /А.О.Старостіна, О.Л.Каніщенко, О.Ю. Кузьома та ін. /За заг. ред. А.О. Старостіної. Київ : «НВП «Інтерсервіс», 2017. 250 с. 4. Міжнародні економічні відносини: підручник / А.П.Голіков та ін.; за ред. А.П. Голікова, О.А. Довгаль; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2015. 463 с. 5. Савельєв Є.В. Міжнародна економіка: підручник / Є. В. Савельєв, І. Я. Зварич; Тернопіл. нац. екон. ун-т. 4-е вид., перероб. та допов. Тернопіль : ТНЕУ, 2018. 423 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практична діяльність, індивідуальне завдання Звіт з виробничої практики
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка визначається з урахуванням своєчасності подання необхідних документів з практики, якості підготовленого звіту, виконання індивідуального завдання, відгуку керівника, характеристики на здобувача з бази практики, рівня знань та захисту звіту з практики. У разі неподання звіту, щоденника практики, виконаного індивідуального завдання, характеристики або інших обов’язкових документів, або одержання незадовільної оцінки за результатами захисту практики студент направляється на повторне проходження практики та має право на повторний захист протягом 30 днів семестру після проведення підсумкової конференції з практики.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни