Практика переговорів та медіації

Освітня програма: Міжнародна журналістика (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Практика переговорів та медіації
Код дисципліни
ВП 1.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати базові положення теорії конфліктів та теорії переговорів, основи аналітики конфлікту, особливості регулювання конфліктів в міжнародних відносинах, способи управління інформацією та основи конструювання комунікативного простору в конфліктах, основи переговорного процесу, сутність, природу та значення переговорів в сучасному суспільстві, шляхи та засоби організації переговорів в міжнародній політиці. знаходити, аналізувати та обробляти необхідну інформацію з різних джерел, приймати обґрунтовані рішення в рамках навчальної дисципліни.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна програма з дисципліни «Практика переговорів та медіація» передбачає дослідження закономірностей взаємозв’язку конфлікту та переговорного процесу, основам переговорного процесу, сутності, природі та значенню переговорів в сучасному суспільстві, в міжнародних відносинах. Практична частина дисципліни включає формування навичок управління інформацією та основи конструювання комунікативного простору в переговорах, підготовку аналітичних документів.
Зміст навчальної дисципліни
Діагностика конфлікту. Змістовні параметри та сценарії конфлікту. Поняття конфлікту. Типологія конфліктів, базові поняття. Наука та мистецтво переговорів. Переговорний процес. Етапи переговорного процесу. Команда в переговорах. Сучасні концепції ефективних переговорів. Переговори торгу. Партнерські переговори. Дистрибутивні та конфронтаційні переговори. Посередництво в переговорному процесі. Переговори як засіб мислення і як механізм врегулювання конфліктів. Медіація в переговорах. Поняття, принципи та процедури медіативного процесу. Види та етапи медіації. Культури світу і національні стилі в переговорному процесі.
Рекомендована та необхідна література
Гоулстон М.Я. Я слышу вас насквозь. Эфективная техника переговоров – Изд-во «Манн,Иванов и Фебер», 2020 Ішмуратов А.Т. Конфлікт і згода. Основи когнітивної теорії конфліктів: Навч. Посібник. К.: Наук.думка 1996. Капитоненко М.Г. Міжнародні конфлікти. Навчальний посібник. К.: Лібідь, 2009. Дениэл Канеман Думай медлено, решай быстро Издательство Форс ; 2020. Джордж Колризер Спасите заложника. Как разрешать конфликты и влиять на людей в Издательство: Манн, Иванов и Фебер,2014 Матхельд Пель Приглашение к медиации Пель Махтельд Издательство: Межрегиональный центр управленческого и политического консультирования, 2009 г. Маршалл Розенберг Язык жизни. Ненасильственное общение. Изд. София, 2018. Стрэссер Ф. Медиация: психологический взгляд на разрешение конфликтов. М.: Межрегиональный центр управленческого и политического консультирования, 2015. Форсайт, П., Успешные переговоры / П. Форсайт. – М.: Наука, 2007. – 173 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарськезаняття, практичнізавдання, кейс-стаді
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді під час семінарських занять, виконання практично-орієнтованих завдань і їх презентація, модульна контрольна робота
Мова викладання
Українська