Просторове планування урботериторій

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Просторове планування урботериторій
Код дисципліни
ВБ 3.4.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. Р04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, зокрема в грунтознавстві. Р08. Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів. Р13. Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення. Р15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Опанування дисциплін «Ландшафтознавство», «Методологія просторового планування», «Основи геоекології». 2) Вміти досліджувати та аналізувати міський простір на різних інформаційних зрізах, оцінювати природні умови та ресурси, відбирати цінні природні об’єкти для формування рекреаційної зони. 3) Володіти ГІС, навичками аналізу картографічних матеріалів, матеріалів дистанційного зондування Землі та побудови тематичних карт.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретико-методичні та прикладні питання просторового планування міст, зокрема, ознайомлення з нормативними вимогами до генерального планування міст, методикою і практикою розробки містобудівної документації, а також міжнародного досвіду організації урбанізованих територій.
Рекомендована та необхідна література
1. Безлюбченко О.С. Планування і благоустрій міст: навч. посібник. для студентів усіх форм навчання та слухачів другої вищої освіти за напрямом підготовки 0921 (6.060101) – «Будівництво» / О. С. Безлюбченко, О. В. Завальний,Т. О. Черноносова; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х. : ХНАМГ, 2011. - 191 с. 2. Містобудівне проектування. Частина І: Місто як об’єкт проектування / За ред. Г. П. Петришин, Б. С. Посацького, Ю. В. Ідак. Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2016. 328 с. 3. Містобудівне проектування. Частина ІІ: Проектування структурних елементів міста /За ред. Г. П. Петришин, Б. С. Посацького, Ю. В. Ідак. Львів : Видавництво Львівської політехніки 2017. 288 с 4. Русанова І. В., Шульга Г. М. Інженерний благоустрій територій. Підручник. Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. 260 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій, усній та письмовій формі
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Миколаївна Лаврук
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет