Структура та управління блоками геоданих

Освітня програма: Ґрунтознавство, управління земельними ресурсами та територіальне планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Структура та управління блоками геоданих
Код дисципліни
ОК 31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузі наук про Землю. Р04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю, зокрема в грунтознавстві. Р07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку педосфери. Р10. Аналізувати склад і будову педосфери на різних просторово-часових масштабах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Навчальна практика з методів набуття географічної інформації», «Основи ГІС». 2. Знати основні джерела даних та інформації для реалізації природничо-географічних досліджень, основні положення геоінформатики та особливості їх застосування в контексті досліджень ландшафтів та їх компонентів. 3. Вміти аналізувати особливості природних та антропогенних процесів у географічні оболонці, вміти здійснювати комплексну оцінку стану геокомпонентів та прогнозувати зміни у них; 4. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню основних принципів та підходів до менеджмену даних та геоданих зокрема в контексті реалізації фундаментальних та прикладних природничо-географічних досліджень. Дисципліна спрямована на формування у студентів навичок пошуку, критичного оцінювання, підготовки, організації та поширення геоданих з різних джерел з метою вирішення теоретико-методологічних та прикладних проблем в галузі природничої географії. Окремими складовими дисциплінами є питання відкритих даних та етики поширення даних, як важливої компоненти сучасних досліджень. Функціональний блок дисципліни передбачає знайомство з основними форматами та джерелами геоданих, практику роботи з метаданими для ефективного пошуку та використання даних з метою опанування навичок ефективної роботи з геоінформаціними технологіями для моделювання процесів і явищ в ландшафтах, оцінки стану геоекосистем та їх компонентів, самостійного планування та реалізації дослідження починаючи від етапу пошуку геоданих і завершуючи етапом представлення результатів зацікавленим сторонам.
Рекомендована та необхідна література
1. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір / У 2-х т. – Київ, 2005. – Т.1. - 431 с., Т.2 - 503 с. 2. Багатоспектральні методи дистанційного зондування Землі в задачах природокористування / За ред. В.І. Лялька, М.О. Попова. – Київ, 2006. - 357 с. 3. Свідзінська Д.В. Методи геоекологічних досліджень: геоінформаційний практикум на основі відкритої ГІС SAGA. – Київ, 2014. – 402 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
Тест, виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, дискурс, залік.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Дар"я Валеріївна Свідзінська
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет