Транспортне право ЄС

Освітня програма: Міжнародне право (ОКР бакалавр, мова програми - українська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Транспортне право ЄС
Код дисципліни
ВБ 3.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати теоретичні основи спільної транспортної політики Євросоюзу та практичні аспекти її формування; функції та повноваження інститутів Європейського Союзу в сфері транспорту; основні правові акти ЄС та міжнародні договори, що регулюють автомобільні перевезення; основні правові акти ЄС та міжнародні договори, що регулюють залізничні перевезення; основні правові акти ЄС та міжнародні договори, що регулюють внутрішньоводні перевезення; основні правові акти ЄС та міжнародні договори, що регулюють повітряні перевезення; процес імплементації Україною положень Угоди про асоціацію з ЄС в сфері транспорту. Вміти застосовувати отримані знання для вирішення практичних завдань, пов’язаних з гармонізацією законодавства України в сфері транспортної політики до права Євросоюзу; проводити аналіз та дослідження судової практики Євросоюзу у вирішенні питань в сфері транспортної політики Євросоюзу та ін.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ права Європейського Союзу, природи та особливостей правових актів Союзу (директив, регламентів, рішень, висновків, рекомендацій), порядку та меж їх застосування, правил розмежування компетенції між державами-членами та ЄС; засад правового регулювання внутрішнього ринку Євросоюзу. Вміння застосовувати знання для вирішення практичних завдань, пов’язаних з питаннями внутрішнього ринку ЄС, включаючи переміщення товарів та послуг.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Транспортна система та спільна транспортна політика Європейського Союзу 2. Історія становлення та розвитку спільної транспортної політики Євросоюзу 3. Інституційно-договірний механізм регулювання спільної транспортної політики Євросоюзу 4. Правове регулювання морського транспорту в Євросоюзі 5. Правове регулювання повітряного транспорту в Євросоюзі 6. Правове регулювання автомобільного транспорту в Євросоюзу 7. Правове регулювання внутрішнього водного транспорту в Євросоюзі 8. Правове регулювання залізничного транспорту в Євросоюзі 9. Правове регулювання комбінованого транспорту в Євросоюзі 10. Правове регулювання енергетичних транспортних систем в Євросоюзі 11. Правове регулювання функціонування міжнародних транспортних коридорів в Україні 12. Правове регулювання співробітництва України з Євросоюзом у транспортній сфері
Рекомендована та необхідна література
1. Європейське право: право Європейського Союзу : підручник : у трьох кн../ за заг. ред.. В.І.Муравйова. – К. : Ін Юре, 2015 (Кн. друга : Матеріальне право Європейського союзу / В.І. Муравйов, К.В. Смирнова, І.В. Влялько та ін. – К. : Ін Юре, 2015. – 456 с. (розділ Транспортне право Європейського союзу – С. 232-281.) 2. Муравйов В.І. Вступ до права Європейського Союзу: Підручник. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2007. – 303 с. 3. Мусис Н. Усе про спільні політики Європейського Союзу: Пер. з англ. – К.: К.І.С., 2005. – 466 с. 4. Правове регулювання сфери транспорту в Європейському Союзі та в Україні. (у 2-х томах) / за ред.. В.Г.Дідика. – К.: ТОВ «Ніка-Прінт», 2006. 5. Булгакова І.В., Клепікова О.В. Транспортне право України: Академічний курс: Підручник для студ.юр.спец.вищ.навч.закл. – К.:Концерн «Видавничий дім «Ін Юре», 2005. – 536 с. 6. Анцелевич Г.А. Международное транспортное право: Учебное пособие. – К., 1999.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за проходження курсу базується на сукупному оцінюванні завдань, виконаних студентом протягом семестру, і здійснюється за шкалою від 0 до 100 балів. Підсумкова оцінка виставляється у формі заліку (загальна кількість оцінок за курс, яка визначається як сума балів за систематичну роботу протягом семестру). Форми оцінювання студентів: усні відповіді (до 20 бала), письмові аналітичні завдання (до 10 балів), презентація доповідей, виконання практичних завдань (до 30 балів), залікова робота (до 40 балів).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни