Інтернет-ресурс у геоморфологічних та природничотуристичних дослідженнях

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Інтернет-ресурс у геоморфологічних та природничотуристичних дослідженнях
Код дисципліни
ВБ 2.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузях предметної області географічних наук. Р04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузях предметної області географічних наук. Р07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки. Р11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень, інтегрувати їх від спостереження до розпізнавання, синтезу і моделювання. Р14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких обов’язкових дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Основи природопізнавального туризму» «Природничотуристичні атракції Світу». «Методи палеогеографічних досліджень», «Методи геоморфологічних досліджень», «Літолого-петрографічна основа рельєфу», «Динамічна геоморфологія», «Структурна геоморфологія»; 2) навички користування інтернет-ресурсами.
Зміст навчальної дисципліни
У навчальному курсі представлені форми використання Інтернету в геоморфології, природопізнавальному туризмі, що стали доступними за час функціонування глобальної ІТ-мережі. Питання включатимуть використання WWW, мережевого зв'язку та мультимедіа як з навчальною метою, так і для організації природопізнавального туризму з метою промоції міст та регіонів. Також будуть представлені можливості Інтернету для створення мультимедійних путівників та використання QR-кодів для опису природничотуристичних об’єктів. Будуть розглянуті техніки доповненої реальності (augmented reality, AR).
Рекомендована та необхідна література
1. Безвинний В.П., Білецький С.В., Бобров О.Б.; за ред. Калініна В.І., Гурського Д.С. Геологічні пам’ятки України. – т.1-4. – Львів: ЗУКЦ, 2011 2. Geotourism / Edited by Ross K. Dowling and David Newsome. ― Elsevier Ltd., 2006. ― 260 s. 3. Retkiewicz W., Przestrzeń Internetu w turystyce, [w:] Wiluś R., Wojciechowska J., (red.), Nowe-stare formy turystyki w przestrzeni, Warsztaty z Geografii Turyzmu, tom 3, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2013, s. 321-336 4. www.unesco.org/science/earthsciences/geoparks/geoparks.htm – Geoparks 5. GEOHeritage https://www.springer.com/journal/12371 6. NASA https://www.nasa.gov/topics/earth/index.html 7. ESRI https://www.esri.com/en-us/arcgis/products/arcgis-pro/overview
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, виконання практичних та самостійних завдань, МКР, залік
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Олександрович Комлєв
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет