Природничотуристичне проектування

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Природничотуристичне проектування
Код дисципліни
ВБ 2.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в галузях предметної області географічних наук. Р07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки. Р13. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, інтелектуальної й академічної доброчесності, професійного кодексу поведінки. Р14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких обов’язкових та вибіркових дисциплін як «Геологія», «Геоморфологія», «Основи природничого туризму», «Природничотуристичні атракції Світу», «Класифікація та паспортизація природних об’єктів», «Камінь в архітектурі та мистецтві». 2) навички роботи з картографічними матеріалами.
Зміст навчальної дисципліни
У курсі передбачено дві частини, у першій з яких проводиться аналіз сучасних уявлень про природничотуристичну діяльність, природничотуристичний продукт, основні технологічні процеси природничотуристичної діяльності. Друга частина присвячена вивченню методик оцінки природничотуристичного потенціалу окремих об’єктів, маршрутів та територій, проектування природничотуристичних об’єктів та знайомству з технологічним процесом виробництва природничотуристичного продукту.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С., Герасименко Н., Уімблдон В. Застосування класифікації геосайтів України у геотуристичній освіті. «Геотуризм: практика і досвід Матеріали ІІI міжнародної науково-практичної конференції (Львів, 26-28 квітня 2018 р.)» С. 211–213. 2. Бортник С.Ю. Cкельні міста як найцікавіші природні геоморфологічні та геотуристичні об’єкти Столових гір (Судети) / С.Ю. Бортник, О.В. Ковтонюк, Т.М. Лаврук, Н.М. Погорільчук // Фізична географія та геоморфологія. Т. 86 № 2. –К., 2017. - С. 119 – 129. 3. Бортник С.Ю. Методологічні засади розвитку природопізнавального туризму в Україні/ Бортник С.Ю., Стецюк В.В.// Фізична географія та геоморфологія.№ 1(93), 2019. 4. Уімблдон В.А.П. Проблеми охорони геологічної спадщини України / В.А.П. Уімблдон, Н.П. Герасименко, А.А. Іщенко. – Київ : ДНЦ РНС НАНУ, 1999. – 129 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі; виконання практичних та самостійних завдань, іспит
Мова викладання
Українська