Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати принципи та правила організації наукового дослідження, підходи до формування та розвитку методології міжнародно-політичних досліджень основні теоретичні положення та реалізації права інтелектуальної власності, вітчизняний та світовий досвід Вміти використовувати навички проведення наукового дослідження для вирішення практичних наукових завдань усвідомлювати багаторівневість методології науки, різноманітність методологій, розуміти норми наукового дослідження як методологічні принципи; використовувати вимоги до наукової теорії як загальнонаукові методологічні принципи Отримати базові комунікативні навички здатність брати участь у міждисциплінарних проектах комплексного наукового дослідження проявляти увагу і толерантність до іншої (й інакшої) думки у процесі інтелектуальної комунікації
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування навчальної дисципліни передбачає знання основ наукознавства, володіння основними принципами та методами наукового дослідження, знання способів та підходів до організації наукового дослідження, місця міжнародно-політичних досліджень в структурі суспільних наук та їх зв’язок із міждисциплінарними дослідженнями, володіння базовими навичками наукової роботи та здійснення наукового дослідження, уміння визначати наукову проблему, предмет дослідження, будувати наукові гіпотези.
Зміст навчальної дисципліни
1. Наука й наукові дослідження у сучасному світі 2. Методологія, методика і методи наукового дослідження 3. Провідні методологічні концепції ХХ-ХХІ ст. 4. Поняття та види права інтелектуальної власності. 5. Авторське право та суміжні права. 6. Право інтелектуальної власності на винахід, корисну модель, промисловий зразок та інші об’єкти інтелектуальної власності. 7. Особливості методології наукового дослідження міжнародних відносин. Окремі методи дослідження міжнародних відносин 8. Особливості та типологія методологічних підходів та методів досліджень в галузі міжнародних комунікацій 9. Методологія написання наукової роботи 10. Сучасна методика викладання спеціальних дисциплін у вищій школі. Розробка навчально-методичного комплексу для дисциплін з міжнародних комунікацій.
Рекомендована та необхідна література
1. Добронравова І.С., Сидоренко Л.І. Філософія та методологія науки : підручник. – К., ВПЦ «Київський університет», 2008. – 223 с. 2. Основи методологія та організації наукових досліджень: Навч. Посібник/ за ред.. А.Є.Конверського. – К.: Цент учбової літератури, 2010. – С.5-105. 3. Эко Умберто, Как написать дипломную работу. Гуманитарные науки: учебно-методическое пособие /пер. с ит. Е.Костюкович. – М.: Книжный дом "Унивеситет", 2003. 4. Основи методології та організації наукових досліджень: навчальний посібник для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів. – К.: ВПЦ "Київський університет", - 2010. 5. Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т./ Редкол.: Л.В. Губерський (голова) та ін. - К.: Знання України, 2004. - Т.1. - 760 с., Т.2. - 812 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарські заняття, індивідуальна работа
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі: до 30 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація – кейс): до 50 балів. 3.Модульна контрольна робота (тест): до 20 балів.
Мова викладання
Українська