Основи психосоматики
Освітня програма: Психологія бак заочн
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Основи психосоматики
Код дисципліни
ДВС.3.10.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1, ПР2, ПР9, ПР11, ПР21, ПР25. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
знати: - основні теоретично-методологічні проблеми дослідження психосоматичних розладів; - основні медичні поняття, які стосуються захворювань; - поняття про встановлення діагнозу, психологічні чинники у виникненні та протіканні захворювання, класифікація методів психодіагностики; - основні особливості психічного стану хворої людини; - психологію особистості людини, яка страждає на психосоматичне захворювання; - основи реабілітації, психотерапії і консультування. вміти: - проводити психологічне обстеження з врахуванням особистостей хворого, нозологічної та вікової специфіки; - створювати необхідний психологічний контакт при проведенні дослідження; - обирати адекватні методики планування, організації та аналізу результатів обстеження; - використовувати основні методи психологічної допомоги хворим людям; - проводити психопрофілактику, враховуючи індивідуально-психологічні особливості особистості.
Зміст навчальної дисципліни
Метою вивчення дисципліни “Основи психосоматики” є ознайомлення студентів-психологів з патологічними проявами, які зустрічаються в клініці психосоматичних захворювань. В своїй повсякденній практиці спеціаліст-психолог повинен добре орієнтуватися з ознаками психосоматичних хвороб, діагностувати та використовувати потрібні методи психологічної допомоги. Основними завданнями дисципліни є: розширення знань студентів в галузі психосоматичних розладів. Психосоматика як наука виникла на межі психології, неврології, психіатрії та медицини внутрішніх хвороб, але на сучасному етапі свого розвитку вона розширює свої межі завдяки зближенню з антропологією, поведінковою медициною, соціологією. Психосоматика впливає на розвиток теорії та практики психіатрії, неврології, медицини внутрішніх хвороб та інших медичних дисциплін. В той же час її вивчення неможливе без медичних знань та психології.
Рекомендована та необхідна література
Levenson, J. L. (2007). Essentials of psychosomatic medicine. American Psychiatric Publishing, Inc..
Taylor, G. J. (1987). Psychosomatic medicine and contemporary psychoanalysis. International Universities Press, Inc.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Умови допуску до заліку. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Студент допускається до заліку за умови виконання 50 % передбачених планом практичних робіт. Організація оцінювання: після теми 1 проводиться модульна контрольна робота 1; після теми 3 студенти готують презентації; після теми 5 проводиться модульна контрольна робота 2 та готується кейс.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни