Клінічна психологія

Освітня програма: Психологія бак заочн

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Клінічна психологія
Код дисципліни
ОНД.30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1, ПР2, ПР9, ПР11, ПР21, ПР25. Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми"
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні теоретично-методологічні проблеми клінічної психології; основні медичні поняття та основні категорії клінічної психології; поняття про діагноз, психологічні чинники у виникненні та протіканні захворювання, класифікація методів клінічної психології, психодіагностику; основні принципи психологічного протікання лікувального процесу, особливості роботи медичних психологів, деонтологію і правові аспекти діяльності медичних психологів; психологію екстремальних і кризових станів; базові знання з реабілітації, психотерапії і психоконсультування. Вміти: проводити психологічне обстеження з врахуванням нозологічної та вікової специфіки, а також відповідно до задач медично-психологічної експертизи; створення необхідного психологічного контакту при проведенні дослідження; вибір адекватного методичного апарату, планування, організації та аналізу результатів дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити студентів з основними напрямками клінічної психології; дати уявлення про зміст професійної діяльності психолога у лікарняних закладах; показати механізми встановлення стосунків хворого з медичним персоналом; розкрити психологічні чинники, що сприяють або заважають процесу одужання. Клінічна психологія базується на двох основних дисциплінах – психології та медицини. З психодіагностики та загальній психології вона бере методи дослідження психічних особливостей соматичних хворих, оцінку адекватності або девіантності поведінки людини, індивідуально-психологічні особливості людини та нормальні варіанти психічного реагування. Клінічна психологія впливає на розвиток теорій та практик психіатрії, неврології, внутрішніх хвороб та інших медичних дисциплін. Але в той же час її вивчення неможливе без медичних знань, таких як неврологія, нейрохірургія, медичної експертизи.
Рекомендована та необхідна література
Клінічна психологія. Словник-довідник. Авт. С.В.Діденко. – К., 2012. 320с. Медична психологія. За ред.. С.Д.Максименка. К., 2008. Медична психологія. За ред., І.Д.Спірної. К., 2008. Никоненко Ю.П. Клінічна психологія. Навч. Посбник. К., 2018
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту. Максимальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом, 40 балів по 100 бальній шкалі. Форма проведення – письмова. Види завдань – тестові, відкриті питання, творчі завдання; кейси; при цьому тестове завдання оцінюється у 15%; відповідь на відкрите питання 1 – у 25 %; відповідь на відкрите питання 2 – у 25%, творче завдання – у 35 % від сукупної оцінки. Мінімальний пороговий рівень екзаменаційної оцінки, за якої іспит вважається складеним, оцінка за екзамен не може бути меншою за 24 бали. Умови допуску до іспиту. Студент не допускається до іспиту, якщо під час семестру набрав менше ніж 36 балів. Студент допускається до іспиту за умови виконання 50 % передбачених планом практичних робіт. 7.2. Організація оцінювання: після теми 1-4 проводиться модульна контрольна робота 1; після теми 5 студенти готують презентації; після теми 8 проводиться модульна контрольна робота 2 .
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни