Вступ до фаху
Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Вступ до фаху
Код дисципліни
ОК 30
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р02. Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ в цілому та зокрема у галузі геомофрології та природопізнавального туризму.
Р03. Пояснювати особливості організації географічного простору залежно від рельєфу, сучасного та давнього геоморфогенезу території.
Р07. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки вцілому та геоморфосистем зокрема.
Р10. Знати цілі сталого розвитку та можливості для їх досягнення у професійній сфері геоморфології та природопізнавального туризму в тому числі в Україні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких загальноосвітніх дисциплін як «Основи загальної та історичної геології», «Геоморфологія», «Палеоекологія», «Основи природопізнавального туризму»;
2) володіння навичками набуття та обробки географічної інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дана дисципліна є вступом до складного багатогранного блоку професійно-практичної підготовки фахівців у галузі геоморфології та природничого туризму.
Структура дисципліни передбачає вивчення питань становлення та розвитку геоморфології та природничого туризму, аналіз їх місця серед суміжних та світоглядних наук, огляд основних законів та теорій даних наукових напрямків, знайомство з геоморфологічними та приодничотуристичними/геотуристичними школами України та Світу, усвідомлення необхідності використання можливостей науки про рельєф та природничого туризму у сучасному суспільстві.
Поряд з теоретичним курсом у програмі передбачено практичні заняття, на яких студенти представляють доповіді та повідомлення з історії розвитку геоморфології та природничого туризму, сучасного стану у цих науково-практичних галузях, що сприяє розвитку культури мовлення, понятійного апарату у професійній сфері, орієнтації у потоці професійної інформації, пошуку та відбору необхідної інформації тощо.
Рекомендована та необхідна література
1. Біланюк В. Географічна освіта і наука у Львівському університеті. Вісник НТШ. 2013. № 50. – с. 53 – 55.
2. Бортник С.Ю. Геоморфологія та палеогеографія у Київському університеті / С.Ю. Бортник , Е.Т. Палієнко, В.В. Стецюк, Н.П. Герасименко, О.О. Комлєв// Фізична географія та геоморфологія. 2009. Вип 56. – К.: ВГЛ «Обрії». –с 7 – 18.
3. Бортник С., Стецюк В. Методологічні засади розвитку природопізнавального туризму в Україні //Фізична географія та геоморфологія. 2019. Вип 93 (1)–с.51– 6.
4. Зінько Ю.В,, Іваннік М.Б., Шевчук О.М. Європейський досвід розвитку геотуризму // Географія та туризм. - 2010. - Вип. 8. - С. 13-23.
5. Зінько Ю. В., Кравчук Я. С., Шевчук О. М. Науково-практичні й освітні аспекти геотуризму // Фізична географія та геоморфологія.― К.: Обрій, 2009.― Вип.55.― С.127―139.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, МКР, виконання практичних робіт, залік
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Володимирівна
Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет