Міжнародні відносини та світова політика

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародні відносини та світова політика
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН 1. Знати та розуміти природу міжнародних відносин та регіонального розвитку, еволюцію, стан теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики, а також природу та джерела політики держав на міжнародній арені і діяльності інших учасників міжнародних відносин. ПРН 2. Знати та розуміти природу і динаміку міжнародної безпеки, розуміти особливості її забезпечення на глобальному, регіональному та національному рівні, знати природу та підходи до вирішення міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів. ПРН 3. Знати природу міжнародного співробітництва, характер взаємодії між міжнародними акторами, співвідношення державних, недержавних акторів у світовій політиці. ПРН 6. Знати природу та характер взаємодій окремих країн та регіонів на глобальному, регіональному та локальному рівнях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін «Вступ до спеціальності», «Країнознавство», «Дипломатична історія України». 2) знання теоретичних основ міжнародних політичних процесів.
Зміст навчальної дисципліни
Зм.ч.1. 1. Дипломатія напередодні та під час І св.в. 2. Становлення Версальсько-Вашингтонської системи. 3. Розпад Російської імперії, вплив революції в Росії на МВ. 4. МВ в період нової європейської рівноваги (1923-1932). 5. Розвиток МВ на Близькому й Середньому Сході. 6. Розпад Вашингтонської системи. 7. Ескалація конфлікту в Східній Азії (1937-39 рр.). 8. Криза Версальської системи (1933-37 рр.). 9. Ліквідація Версальської системи. 10. МВ на початку ІІ св.в. Етапи формування антигітлерівської коаліції. 11. Питання узгодженого регулювання МВ в антигітлерівській коаліції. 12. МВ в АТР. Завершення Другої світової війни. 13. МВ в Латинській Америці.
Рекомендована та необхідна література
1. Іваницька О.П. Історія міжнародних відносин (1918-1945 роки). К.: Слово, 2011 2. Кіссинджер Г. Дипломатія. - К.: КМ-Букс, 2018. 3. Міжнародні відносини та світова політика: підручник/ Мінгазутдінов І.О., Миронова М.А. та ін./ за ред. В.А.Манжоли.- К., 2014 4. Міжнародні системи та глобальний розвиток/ Манжола В.А., Коппель О.А., Капітоненко М.Г. та ін. - К.: Знання, 2014. 5. Українська дипломатична енциклопедія: У 5-ти т., Х.: Фоліо, 2013 (за ред.. Л.В.Губерського). 6.Buzan Barry, Lawson George. The Global Transformation : History, Modernity and the Making of International Relations, Cambridge: Cambridge University Press, 2017.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, презентації, семінари.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами роботи студента на семінарських заняттях, написання індивідуальних та колективних самостійних робіт, модульних робіт та аналітичних робіт, презентацій та захисту дослідження. Дисципліна викладається протягом двох семестрів (змістовна частина І та змістовна частина ІІ). Форма контролю за результатами роботи у 1 семестрі – залік. Фінальна форма контролю за результатами курсу (наприкінці семестру 2) – іспит. Підсумкове оцінювання у формі екзамену проводиться у письмовій формі. За складання іспиту студент може отримати максимум 40 балів.
Мова викладання
Українська