Хімія з основами геохімії

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Хімія з основами геохімії
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Знати, розуміти та використовувати на практиці базові поняття з теорії географії, а також світоглядних наук. Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології, палеогеографії та природопізнавального туризму. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні, окремих об’єктів і процесів географічної оболонки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) базові теоретичні положення хімії, що вивчаються в шкільній програмі курсу; 2) володіти елементарними навичками написання неорганічних реакцій та здійснення найпростіших математичних операції; 3) розв‘язувати задачі за кожною темою; 4) володіти навичками операцій в хімічній лабораторії.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретичні основи законів хімії і геохімії, будову атома та періодичний закон і періодичну систему Д.І.Менделєєва, типи хімічного зв’язку та їх вплив на хімічні властивості хімічних сполук, основні класи неорганічних сполук, окисно-відновні процеси, закономірності перебігу хімічних процесів, розчини, основні фізичні та хімічні властивості металічних й неметалічних елементів. Особлива увага приділяється геохімічній класифікації елементів, загальним законам міграції хімічних елементів в атмосфері та гідросфері. В програмі курсу заплановано виконання лабораторних робіт та практичні заняття,на яких студенти знайомляться з найпростішими техніками хімічного експерименту та закріплюють набуті на лекціях теоретичні знання.
Рекомендована та необхідна література
1. О.М. Степаненко, Л.Г. Рейтер, В.М. Ледовських, С.В. Іванов. Загальна та неорганічна хімія, Ч. 1, Київ: Педагогічна преса – 2000 – 567с. 2. П.Г.Нагорний, О.В.Петренко. Хімія. Посібник для студентів факультетів нехімічних спеціальностей. ― Київ: Фітосоціоцентр – 2006, 96с. 3. В.В.Пономарьова. Основні класи неорганічних сполук. ― Тернопіль: Мандрівець, 2013, 96с 4. В.В.Григор’єва, В.М.Самійленко, А.М.Сич, О.А. Голуб. Загальна хімія. ― Київ: Вища школа ― 2009― 471с. 5. Голуб А.М. Загальна та неорганічна хімія. В 2 т – К.: Вища шк. ― 1971, 416 с. 6. В.К. Яцимірський, В.О. Павленко, І.О. Савченко, Ю.М. Воловенко, В.Г. Сиромятніков. Хімія. Підручник для вищих навчальних закладів. Київ, вид. „Вища освіта. Перун”, 2010, 431 с. 7. Методичні рекомендації з курсу «Хімія з основами геохімії» для студентів географічного факультету. К.: ВПЦ «Київський університет», 2013.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття.
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій таписьмовій формі, МКР, виконання домашніх самостійних та практичних робіт
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА СТРУТИНСЬКА
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет