Контроль якості лікарських засобів
Освітня програма: Хімія (Магістр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Контроль якості лікарських засобів
Код дисципліни
ВБ.6.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Застосовувати отримані знання і розуміння для вирішення нових якісних та кількісних задач хімії.Знати методологію та організації наукового дослідження.Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними.Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки.Складати технічне завдання до проекту, розподіляти час, організовувати свою роботу і роботу колективу, складати звіт. Оцінювати ризики у професійній діяльності та здійснювати запобіжні дії.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати законодавство України, що регулює контроль якості лікарських засобів 2. Знати основні засади фармацевтичного аналізу. 3. Володіти знаннями про організацію контролю якості лікарських засобів 4. Знати основні методи пробопідготовки та визначення при аналізі лікарських засобів. продукції. 5.Володіти знаннями про методи контролю якості лікарських форм.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена знайомству і засвоєнню теоретичних засад, закономірностей та практичних аспектів аналізу якості лікарських засобів. Дисципліна повинна забезпечити знання основних теоретичних засад фармацевтичного аналізу, нормативної документації, порядок здійснення та методи визначення якості лікарських засобів.
Рекомендована та необхідна література
1. Безуглий П.О. Фармацевтична хімія: Навч. посіб. / За. ред. П.О.Безуглого. - Х.: Вид-во НФАУ; Золоті сторінки, 2002.- 448 с.
2. Безуглий П.О. Фармацевтична хімія: Навч. посіб. / За ред. П.О.Безуглого. - Вінниця, НОВА КНИГА, 2006. -552с.
3. Безуглий П.О. Фармацевтичний аналіз: Навч. посіб. / За ред. П.О.Безуглого.- Х.: Вид-во НФАУ; Золоті сторінки, 2001.— 240 с.
4. Сучасні вимоги до організації роботи лабораторій з аналізу якості лікарських засобів / В.Г.Варченко, С.В.Сур, В.П.Черних та ін. - X.: Вид-во НФАУ, 2002. - 202 с.
5. Фармацевтичний аналіз. Методичні рекомендації до спецкурсу / Упорядники В.О. Дорощук, А.С. Шаламай, С.О. Фесенко, О.А., Дорощук, С.А. Куліченко. -К. : Наук. Світ, 2008. -96 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання за формами контролю
Змістовний модуль 1. Максимальна оцінка (k1): 20 балів.Модуль включає 1 модульну контрольну роботу (20 балів).
Змістовний модуль 2. Максимальна оцінка (k2): 20 балів. Модуль включає 1 модульну контрольну роботу (20 балів).
Самостійна робота - Максимальна оцінка (k3): 20 балів, що включає оцінку за підготовку реферату по темі курсу, яка складається як сума оцінок за зміст (8 балів), оформлення (5 балів) та захист реферату (7 балів): k3 = 8 (зміст) + 7 (захист) + 5(оформлення) = 20 (балів).
Іспит. Максимальна оцінка (k4): 40 балів. k4 = 40 (балів).
За результатами семестру студент отримує підсумкову оцінку за 100-бальною системою K = k1 + k2 + k3+ k4
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Анатолійович
Куліченко
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра аналітичної хімії
Хімічний факультет