Психосемантичний аналіз політичної свідомості
Освітня програма: Політична психологія
Структурний підрозділ: Факультет психології
Назва дисципліни
Психосемантичний аналіз політичної свідомості
Код дисципліни
ВБ.2.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР3. Узагальнювати емпіричні дані та формулювати теоретичні висновки.
ПР7. Доступно і аргументовано представляти результати досліджень у писемній та усній формах, брати участь у фахових дискусіях.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: методологію, технології та методи досліджень в політичній сфері; особливості використання дослідницьких методів у прикладних політико-психологічних дослідженнях; принципи організації, підготовки та проведення досліджень в політичній сфері.
Вміти: збирати, аналізувати та пояснювати дослідницьку та діагностичну інформацію в процесі проведення досліджень в політичній сфері; адекватно застосовувати дослідницькі методи в діяльності політичного психолога.
Володіти: технологіями розробки програм досліджень в політичній сфері; розробляти інструментарій досліджень в політичній сфері; організовувати та проводити дослідження в політичній сфері; розробляти програми досліджень для формування іміджевих стратегій, розробляти програми досліджень для супроводу виборчих кампаній.
Зміст навчальної дисципліни
Мета - ознайомлення студентів із базовими методологічними принципами та методами психосемантичих досліджень політичної свідомості, особливостями побудови та організації проведення психосемантичих досліджень в політичній сфері, сукупністю підходів, методів, методик, технік та процедур, які складають основу сучасних технологій психосемантичих досліджень в політиці, а також з можливостями застосування цих методів в практичній діяльності політичного психолога. Вивчення дисципліни забезпечує: 1) набуття студентами необхідних знань про сучасний стан та перспективи використання психосемантичних методів в політичній сфері; 2) ознайомлення з методологією психосемантичних досліджень політичної свідомості; 3) оволодіння навичками використання психосемантичних методів; 4) розвиток у студентів вмінь та навичок використання сучасних технологій психосемантичних досліджень; 5) формування у студентів професійного мислення, уміння здійснювати психосемантичний аналіз політичної свідомості.
Рекомендована та необхідна література
Політична картина світу студентської молоді: психологічні проблеми формування. Монографія / В. В. Бондаренко, І. В. Жадан, І. В. Остапенко, С. І. Позняк, О. М. Скнар, М. Ю. Сидоркіна, І. А. Дідук. Інститут соціальної та політичної психології НАПН України. Київ, 2016. 276 с.
Психологія масової політичної свідомості та поведінки / Відп. ред. В. О. Васютинський. К.: ДОК-К, 1997. 164 с.
Соснюк О. П., Остапенко І. В. Психосемантичний аналіз особливостей сприймання студентською молоддю іміджу сучасних політиків. Проблеми політичної психології. К: Міленіум. Вип.1 (16), 2015. С.368-376.
Фролов П. Д. Технології побудови цільового іміджу політика. Сучасна українська політика. Політики і політологи про неї. Спецвипуск: Політичний менеджмент. Український центр політичного менеджменту. Київ, 2008. С.234 – 243.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, доповіді, бліц-опитування, дискусії, робота в міні-групах, аналіз кейсів, тести, проєктні завдання, творчі завдання.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: підсумкову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх 7 тем двох змістових модулів, виконання завдань для самостійної роботи та індивідуальних творчих робіт упродовж семестру.
Організація оцінювання: підсумкове оцінювання у формі екзамену: максимальна кількість балів на екзамені – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на екзамен).
Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання екзамену не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до екзамену – 38 балів.
Шкала відповідності:
Оцінка Кількість балів
Відмінно / Excellent 90-100
Добре / Good 75-89
Задовільно / Satisfactory 60-74
Незадовільно / Fail 0-59
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олег
Петрович
Соснюк
Кафедра соціальної психології
Факультет психології
Факультет психології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра соціальної психології
Факультет психології