Розробка бази даних для геологічних досліджень

Освітня програма: Прикладна геологія

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Розробка бази даних для геологічних досліджень
Код дисципліни
OC 8
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати основні моделі організації даних, основні етапи розробки бази даних, концепцію цілісності даних, принципи нормалізації даних та звичайні форми, основний синтаксис оператора SQL, вміти формалізувати дані для організації їх у таблицю, створювати основні таблиці та запити, коли розв’язування завдань, створення ключових полів та організації зв’язків між таблицями, використання систем управління базами даних та геоінформаційних систем для введення та використання даних, у тому числі геоданих.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Базові навчички в ГІС та програмуванні.
Зміст навчальної дисципліни
Геологічна база даних є спеціальною організацією даних і містить докази, необхідні для прийняття багатьох стратегічних рішень, включаючи первинні дані, що використовуються для оцінки ресурсів і запасів. Створення та підтримка хорошої геологічної бази даних вимагає ретельного планування. Геологи, менеджери з розвідки або адміністратори баз даних відповідають за збір великої кількості даних, які допоможуть підвищити продуктивність та ефективність. Курс знайомить з основами проектування структур баз геоданих, принципами оптимізації та тестування. Студенти отримують практичні навички ведення та перевірки геологічних баз даних для забезпечення їх фізичної та логічної цілісності, для подальшого аналізу даних. Знайомство зі створенням баз геоданих у ГІС за допомогою Python.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, консультації, самостійна робота. Методи викладання: пояснювально-ілюстративний, досліджувальний, частково-пошуковий та евристичний.
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульною рейтинговою системою та передбачає: проходження 5 практичних занять (на яких студенти повинні продемонструвати якість набутих знань та розв’язати поставлені завдання за методами, які окреслив викладач) та розв’язування завдань без обмеження засобів, та методики розв’язування задачі), а також виконання двох письмових контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового екзамену. Схема оцінювання 1. Семестрові оцінки: 1) Модуль 1 - 10 балів (прохідна оцінка 6 балів) 2) Модуль 2 - 10 балів (прохідна оцінка 6 балів) 3) Оцінка за роботу на практичних заняттях - 40 балів (прохідна оцінка 24 бали) 2. Підсумковий іспит у формі письмового тесту: максимальна оцінка – 40 балів, а прохідна – 24 бали. Результати навчальної діяльності учнів виставляються за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Англійська