Інформаційна та кібернетична безпека в публічному управлінні
Освітня програма: Освітньо-професійна програма Місцеве самоврядування - заочна форма
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Назва дисципліни
Інформаційна та кібернетична безпека в публічному управлінні
Код дисципліни
ОК.12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН1. Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, у т.ч. у сфері місцевого самоврядування, основ та технологій прийняття управлінських рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування.
ПРН2. Розв’язувати складні задачі розвитку системи місцевого самоврядування, публічного управління та адміністрування в цілому, враховуючи вимоги законодавства, виявляти правові колізії та проблеми, розробляти проєкти нормативно-правових актів для їх усунення.
ПРН3. Знати основні засади національної безпеки та уміти попереджати й нейтралізувати виклики і загрози національним інтересам України в межах своєї професійної компетенції, пов’язаною з функціонуванням системи місцевого самоврядування.
ПРН4. Використовувати сучасні статистичні методи, моделі, цифрові технології, спеціалізоване програмне забезпечення для розв’язання складних задач, що виникають у процесах реалізації права на місцеве самоврядування
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови та додаткові вимоги
13. Попередні умови та додаткові вимоги:
1. Знати: сутність та особливості інформаційної та кібернетичної безпеки в загальній системі національної безпеки; основи державної та міжнародної політики у сфері забезпечення інформаційної та кібербезпеки та зміст основних положень нормативно- правових актів у цій сфері; основні закони, принципи та правила поводження з інформацією; основні методи маніпулювання свідомістю людини, впливу на суспільну думку з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
2. Вміти застосовувати законодавчу та нормативно-правову базу, державні та міжнародні вимоги, практики і стандарти в галузі інформаційної та/або кібербезпеки з метою здійснення професійної діяльності; виявляти реальні та потенційні загрози у сфері інформаційної та кібербезпеки та шляхи їх запобігання,
Зміст навчальної дисципліни
Зміст освітньої програми:
Розкриваються теоретико-методологічні основи інформаційної та кібернетичної безпеки в публічному управлінні. Розглядаються організаційна та нормативно-правова база забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки в Україні та світі; сучасні виклики інформаційній та кібернетичній безпеці держави в умовах цифрової трансформації та інформаційного протиборства; особливості роботи з інформацією в державному управлінні та протидії агресивним інформаційним впливам на ОПР, а також розкривається сутність феномену інформаційного тероризму та його наслідків для системи управління.
Рекомендована та необхідна література
1. Глобальна та національна безпека: словник-довідник / уклад.: Г.П.Ситник, О.І.Пошедін, М.М. Шевченко, С.П.Завгородня, М.Г.Орел; за заг. ред. Г.П.Ситника. К.: НАДУ, 2016. 140 с.
2. Національна безпека України. Лісовська Ю., Лісовський П. Київ: Ун-т "Україна", 2020. 292 с.
3. Національна безпека України: еволюція проблем внутрішньої політики : Вибр. наук. праці. Власюк О. С. К. : НІСД, 2016. 528 с.
4. Цифрова трансформація публічного управління : кол. моногр. / О. В. Карпенко, І.Й.Малий, Г. В. Муравицька та ін. Київ : НАДУ, 2020. 256 с.
5. Цифрове врядування : монографія / О. В. Карпенко, Ж. З. Денисюк, В. В. Наместнік [та ін.] ; за. ред. О. В. Карпенка. Київ : ІДЕЯ ПРИНТ, 2020. 336 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, індивідуальне аналітичне завдання, індивідуальна самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: усне опитування, дискусія; модульна контрольна робота; індивідуальне аналітичне завдання; самостійна робота.
Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Заключне оцінювання: формою заключного оцінювання є іспит. Формою проведення іспиту є письмова робота із завданнями різного рівня складності. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом під час іспиту, становить 40 балів.
Підсумкове оцінювання: підсумкова оцінка визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання під час семестру та оцінки, отриманої під час іспиту. Максимальна кількість балів, яка може бути отримана студентом, становить 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Рена
Рубенівна
Марутян
Кафедра глобальної та національної безпеки
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра глобальної та національної безпеки
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби