Парламентаризм і парламентська діяльність
Освітня програма: Освітньо-наукова програма: Парламентаризм і парламентська діяльність
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Назва дисципліни
Парламентаризм і парламентська діяльність
Код дисципліни
ОК.5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати теоретичні та прикладні засади вироблення й аналізу публічної політики, основ та технологій прийняття управлінських рішень.
Здійснювати ефективне управління
інноваціями, ресурсами, ризиками, проєктами, змінами, якістю, застосовувати сучасні моделі, підходи та технології, міжнародний досвід при проєктуванні та реорганізації управлінських та загальноорганізаційних структур.
Використовувати сучасні методи наукового пізнання і здійснювати наукові дослідження в сфері публічного управління та адміністрування, зокрема парламентаризму і парламентської діяльності.
Представляти органи публічного управління й інші організації публічної сфери та презентувати для фахівців і широкого загалу результати їх діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: структуру політичної системи суспільства, місце та роль держави в ній; типи політичних режимів; відмінності між тоталітаризмом, авторитаризмом, демократією; основні засади та суб’єктів публічної політики.
Вміти: аналізувати навчальну та наукову літературу, узагальнювати багатоманітні підходи до розуміння політичних явищ та процесів.
Володіти: навиками аналізу нормативно-правових актів, методами обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Теорія і практика представницької демократії» дає теоретичні знання з питань генезису теорії та практики демократії, розкриває проблеми демократичного транзиту, пояснює особливості створення і функціонування інститутів демократії, акцентує увагу на тому, що демократія є ключовою умовою становлення та розвитку парламентаризму. Демократія як суспільно-політичний феномен є визначальною формою людського цивілізаційного розвитку. Демократичні політичні інститути та процеси займають центральне місце в системі публічного врядування будь-якої країни, формують політичний ландшафт, вирішальним чином впливають на формування та реалізацію державної політики. Навчальна дисципліна розрахована на студентів спеціальності «Публічне управління та адміністрування», політиків-практиків.
Рекомендована та необхідна література
1. Публічний діалог в системі політичної культури демократичного суспільства : монографія / О. М. Крутій, О. В. Радченко. – Х. : Вид-во АДНДУ, 2015. – 320 с.
2. Парламентаризм: підручник. 2-ге вид., допов. й розшир. за ред. В.А. Гошовської. Київ : НАДУ, 2019. 704 с.
3. Представницька влада у державотворчому процесі України : монографія за ред. В.А. Гошовської. Київ: НАДУ, 2018. 384с. Серія “Наукова школа вітчизняного парламентаризму”.
4. Представницька влада у державотворчому процесі України : монографія / В. А. Гошовська, Л. І. Даниленко, Л.П. Макаренко, Л. А. Пашко, Т. К. Пояркова, Т. В. Сивак та ін. / За заг. ред. В. С. Куйбіди, В. А. Гошовської. Київ : НАДУ, 2019. 381 с.
5. Політична культура в забезпеченні єдності та консолідації українського суспільства: монографія /авт. кол.: В.А.Гошовська [та ін.]: за ред. В.А.Гошовської. Київ : НАДУ, 2021. 144 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, поточне опитування, письмова контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 25% від загальної оцінки за семестр та оцінювання практичної підготовки, що складає 75 % загальної оцінки за семестр.
Семестрове оцінювання: здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи опитування, самостійну роботу, виконання і презентацію індивідуального аналітичного завдання.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ігор
Вячеславович
Рейтерович
Кафедра парламентаризму
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра парламентаризму
Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби