Дипломатичний протокол і етикет

Освітня програма: Міжнародні комунікації (ОКР бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Дипломатичний протокол і етикет
Код дисципліни
ВБ 16.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Демонструвати знання, набуті у процесі навчання, щодо природи, еволюції, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики, а також про природу та джерела зовнішньої політики держав і діяльність інших учасників міжнародних відносин. Вести діяльність у дипломатичній та інших суміжних до міжнародного співробітництва сферах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати знання з історії української дипломатії та основ дипломатії. 2. Вміти аналізувати міжнародні документи, зокрема договірного й зовнішньополітичного характеру; працювати з літературою навчального й наукового характеру. 3. Володіти навичками політичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Діловий і дипломатичний протокол в міжнародній взаємодії:
Рекомендована та необхідна література
1. Шинкаренко Т.І. Дипломатичний протокол та етикет. – К., 2009. 2. Шинкаренко Т.І. Культура міжнародного спілкування і професійна етика. Ч., 2017. 3. Шинкаренко Т. І. Особливості формування державного протоколу України. - Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб.наук. пр. Вип. 74 (Частина І). –К.: ІМВ,2008. 4. Афанасьєв І. А. Діловий етикет. – К., 2000 5. Указ президента України від 22 серпня 2002 р. про Державний Протокол й Церемоніал України. Положення про Державний Протокол і Церемоніал України 6. Віденська конвенція про дипломатичні зносини. 18 квітня 1961 р.// УРСР у міжнародних відносинах: міжнародні договори, конвенції, угоди та інші акти, учасником яких є Україна. - К., 1966. 7. Віденська конвенція про консульські зносини. 24 квітня 1963 р. // Інформаційно-довідковий бюлетень консульських зносин. - К., 1996.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарське заняття.
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія: до 60 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація): до 20 балів. 3.Модульна контрольна робота (тест): до 20 балів.
Мова викладання
Українська