Навчальна практика з методів поширення географічної інформації

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика з методів поширення географічної інформації
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р04. Аналізувати географічний потенціал території з урахуванням її ландшафтної структури. Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук для потреб транскордонних, національних, регіональних та локальних комплексних екологічних проєктів. Р06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі при вивченні ландшафтної структури території, виконанні комплексних екологічних проєктів. Р011. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Біогеографія», «Метеорологія», «Ґрунтознавство», «Геологія», «Гідрологія та океанологія», «Геоморфологія», «Картографія», «Основи геоекології», «Фізична географія материків та океанів», «Ландшафтознавство», «Навчальна практика з основ польових природничо-географічних досліджень», «Навчальна практика з методів набуття географічної інформації». 2. Вміти встановлювати характер взаємозв’язків між причинами виникнення, наслідками і шляхами розв’язання геоекологічних проблем. 3. Вміти аналізувати негативні наслідки нерегламентованої діяльності людини з позицій геоекологічного підходу до розв’язання проблем.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна є першою практикою виробничого спрямування з підготовки студентів до самостійного професійного розвитку, що допоможе здійснити правильний вибір установи для проходження виробничої практики після завершення третього курсу. Навчальна практика з методів поширення географічної інформації присвячена формуванню умінь і навичок щодо аналізу природно-господарських передумов організації територій, картування окремих компонентів та ландшафтів у цілому, оцінювання природно-господарського устрою територій, синтезу інформаційних ресурсів екологічного управління і менеджментуДисципліна спрямована на поглиблення теоретичних геоекологічних знань, формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності визначати, формулювати і розв’язувати проблеми у сфері природничої географії..
Рекомендована та необхідна література
1. Гавриленко О.П. Методологія наукових досліджень: навч посіб. Київ : Ніка- Центр, 2008. 172 с. 2. Гавриленко О.П. Екологія з основами геоекології: підручник. Riga : LAP LAMBERT Academic Publishing, 2018. 462 с. 3. Гродзинський М.Д. Ландшафтна екологія: підручник. Київ : Знання, 2014. 550 с. 4. Крушельницька О.В. Методологія та організація наукових досліджень: навч. посіб. Київ : Кондор, 2003. 206 с. 5. Наскрізна програма навчальних та виробничих практик для студентів географічного факультету / за ред. П.Г. Шищенка. Київ : РВЦ «Київський університет», 1997. 117 с. 6. Олійник Я.Б., Самойленко В.М., Хільчевський В.К. Навчально-методичний комплекс з виконання курсових та кваліфікаційних робіт. Київ : «Ніка-Центр», 2001. 58 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Самостійна аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
виконання творчих аналітичних робіт
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Петрівна Гавриленко
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет