Навчальна практика з методів набуття географічної інформації

Освітня програма: Транскордонне екологічне співробітництво 2021 бакалавр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика з методів набуття географічної інформації
Код дисципліни
ОК 13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук для потреб транскордонних, національних, регіональних та локальних комплексних екологічних проєктів. Р06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі при вивченні ландшафтної структури території, виконанні комплексних екологічних проєктів. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо Р11. Дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки. Р13. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття транскордонних та місцевих рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу інформації про природні об’єкти з різноманітних джерел; 2. Вміти самостійно досліджувати, аналізувати просторово-часові параметри ландшафтів; 3. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у виробничій та науково-дослідницькій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню загальних джерел отримання об’єктивної, наукової географічної інформації, принципів та сучасних методик вирішення основних проблем в площині предметної області знань природничої географії. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності визначати, формулювати і вирішувати проблеми у сфері природничої географії. Окремими складовими дисципліни є вивчення наукових публікацій (статей у фахових виданнях, монографій тощо), картографічних матеріалів, результатів польових та лабораторних досліжень, даних дистанційного зондування Землі як основних джерел отримання достовірної інформації про навколишнє середовище. Функціональний блок дисципліни передбачає опанування такими складовими, як здатність застосовувати базові знання природничих наук, здатність застосовувати прості кількісні та якісні методи при дослідженні геосистем, здатність самостійно досліджувати, аналізувати просторово-часові зміни у параметрах геокомпонентів для цілей успішної подальшої професійної діяльності. Навчальна дисципліна «Навчальна практика з методів набуття географічної інформації» є однією з складових комплексної підготовки освітньо-професійної програми «Транскордонне екологічне співробітництво» спеціальності 106-«Географія».
Рекомендована та необхідна література
1. Купач Т.Г., Дем’яненко С.О. Польові природничо-географічні дослідження територій: навчальнометодичний посібник для студентів напряму підготовки «географія» та «освіта». – К., 2017. – 80 с. 2. International cloud atlas: Manual on the observation of clouds and other meteors  V.1 revised edition. – Geneva – Switzerland. 1975: Secretariat of the World Meteorological organization. (Міжнародний атлас хмар. Керівництво зі спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами). 3. Аріон. О.В., Удовиченко В.В. Літня польова ґрунтознавчо-біогеографічна практика: Навчально-методичний посібник. - К.: ВПЦ “Київський університет”, 2011. – 176 с. 4. Атлас грунтів Української РСР – К.: Врожай.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
практичне заняття, аналітична робота
Методи та критерії оцінювання
виконання творчих аналітично- розрахункових робіт, диференційований залік
Мова викладання
Українська