Фізична хімія координаційних сполук
Освітня програма: Хімія (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Фізична хімія координаційних сполук
Код дисципліни
ВКБ.6.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2022/2023
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Р05. Розуміти зв'язок між будовою та властивостями речовин. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Р09. Планувати та виконувати хімічний експеримент, застосовувати придатні методики та техніки приготування розчинів та реагентів. Р10. Застосовувати основні принципи термодинаміки та хімічної кінетики для вирішення професійних завдань. Р17. Працювати самостійно або в групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Курс "Фізико-хімія координаційних сполук" є спеціальним курсом підготовки студентів бакалаврів спеціалізації "Фізична хімія". Для успішного освоєння викладеного матеріалу студенти повинні мати підготовку з фізики, вищої математики, неорганічної та квантової хімії, кристалохімії, фізичних методів дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Фізико-хімія комплексних сполук - одна із спеціальних хімічних учбових дисциплін - наука, що вивчає склад, будову, властивості координаційних сполук і закони, що керують процесами їх утворення. Предметом вивчення фізико-хімії комплексних сполук є будова і властивості координаційних сполук. Основним завданням сучасної фізико-хімії комплексних сполук є розвиток і наукове обґрунтування нетрадиційних підходів синтезу супрамолекулярних координаційних сполук із заданими властивостями.
Рекомендована та необхідна література
1. Скопенко В.В., Савранський Л.І. Координаційна хімія. – К.: Либідь, 2004.
2. В.В.Скопенко, В.Я. Зуб. Координаційна хімія. Практикум. К.: ВПЦ “Київський університет”, 2002.
3. Голуб А.М., Скопенко В.В. Основи координаційної хімії. – К.: Вища шк., 1977.
4. “PHYSICAL INORGANIC CHEMISTRY: Reactions, Processes, and Applications”(Ed. Andreja Bakac). John Wiley & Sons, Inc. – 2010, -621 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
ВАДИМ
ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ПАВЛЕНКО
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра неорганічної хімії
Хімічний факультет